2018 Dibini Bilen Analist, Bu Kripto Paralarda Ralli Bekliyor!

2018’de Bitcoin (BTC) dibini doğru bir şekilde tahmin eden ve geniş çapta takip edilen bir kripto stratejisti, lider kripto parada yükselişin devam edeceğini düşünüyor.

Kripto piyasalarında Smart Contracter olarak tanınan analist, 219.600 Twitter takipçisine, Bitcoin’in geçmiş dönemdeki bir hareketini taklit ettiğini söyledi. Söz konusu dönem Bitcoin’in birkaç ay içinde meteor gibi 4.000 dolardan 14.000 dolara yükseldiğinde 2019’un ikinci çeyreği.

“Bu finalden önceki iki numara mı, şu anda kesinlikle eksik geliyor ama her zaman öyle gelir.”

Smart Contracter’a göre Bitcoin, BTC’nin hedefine doğru toparlanmasını sağlayabilecek bir düzeltme dalgasından geçiyor.

“Evet, genişletilmiş bir üçüncü dalganın ardından dördüncü dalganın yolda olduğunu anladım.”

Kripto analisti, dalgalar halinde tezahür etme eğiliminde olan kalabalık psikolojisini takip ederek gelecekteki fiyat hareketini tahmin eden Elliott Wave teorisinin popüler bir uygulayıcısıdır. Teoriye göre, yükseliş eğilimi gösteren bir varlık beş dalgalı bir modelden geçer. Smart Contracter’ın grafiğine bakıldığında, beş dalgalı rallinin zirvesinin 28.000 dolar olduğu görülüyor. Basın zamanında ise, Bitcoin 23.165 dolar seviyesinde bulunuyor.

Kripto stratejisti, lider altcoin Ethereum (ETH) konusunda da iyimser. Analist, önde gelen akıllı sözleşme protokolünün simetrik bir üçgen modelinden çıkmaya hazır göründüğüne inanıyor.

“ETH’de 17 günlük bir aralık vardı, bu da daralıyordu ve herhangi bir büyük düşüş gerçekleştiremedi. Bunun yeniden birikim aşaması olması için çok büyük bir olasılık var. Bununla birlikte, önümüzdeki birkaç gün içinde ortaya çıkacak bazı büyük katalizörler var, bu yüzden neler olup bittiğini çok iyi bilmeniz gerekecek.”

Paylaştığı grafiğe bakıldığında analist, ETH için 1.900 dolara yakın bir fiyat seviyesini hedefliyor gibi görünüyor. Yazım sırasında, ikinci en büyük kripto para olan Ethereum 1.583 dolardan işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.