2017’deki Gibi Bir Kripto Rallisi Tekrarlanabilir Mi?

2017 boğa koşusu, genel olarak Bitcoin ve kripto para birimi tarihinde türünün tek örneğiydi. Bitcoin yaklaşık 6 ayda 1.000 dolardan 20.000 dolara yükselirken, birkaç altcoin yüzde birkaç yüz kazandı.

Ancak söylediğimiz gibi tekti ve etkisini kaybetti. Böyle bir boğa koşusunun tekrar yaşanıp yaşanmayacağı, sektörün tartışmalı konularından biri. Bir Twitter kullanıcısıda (Mounia Rabhi) bu konuyu gündeme getirdi ve “Sizce bir kez daha 2017 boğa koşusu / altcoin sezonu göreceğiz mi yoksa ömür boyu fırsatta bir kez mi vardı?” sorusunu insanlara yöneltti. 180’e takı cevap geldi. Bunlardan biri de Steve isimli bir Twitter kullanıcısı oldu. Kripto para meraklısı Steve, başka bir boğa koşusunun nihayetinde gelebileceğini, ancak 2017’ninki gibi bir şey olmayacağını belirtti:

“Göreceğiz ama farklı şekilde. Yasal projeler (protokoller / oracles / DeFi) yol gösterecek ve büyük paranın odaklanacağına inandığım yer burası. Küçük kripto pazarımız hala küçük.”

Steve’e göre, yasal projeler büyük yatırımcıları sektöre çekebilir.

Şu anda tüm endüstrinin piyasa değeri yaklaşık 275 milyar dolar. Bu, piyasa değeri 8 trilyon dolar olan altınınkinden çok daha az. İlginçtir ki, altın yüzyıllardır varlığını sürdürürken, kripto para birimleri sadece 11 yıldır varlığını sürdürmektedir. En popüler dijital para birimi olan Bitcoin, çok daha yenidoğan olmasına rağmen genellikle eşit veya daha iyi bir varlık olarak altın ile kıyaslanmaktadır.

Nispeten küçük piyasa değerine rağmen, kripto para birimleri gelecekte büyük bir kâr potansiyeline sahip uzun vadeli yatırımlar olarak görülüyor. Bu tür kazanımlar genellikle bir boğa koşusu ile elde edilir ve endüstri 2017’den daha büyük bir boğa koşusunun gerçekleşeceğini düşünmektedir.

Bazı yatırım uzmanları, Bitcoin’in 2021’e kadar 100.000 dolara ulaşmasını bekliyor. Diğer bazı önemli figürler, Steve’in bakış açısının aksine, 2020’nin sonuna kadar en iyi kripto para birimi için yeni bir zirve öngörüyor. Bu nedenle, bir sonraki boğa koşusunun 2017’deki kadar büyük mü yoksa daha büyük mü olacağı henüz belli değil. Sizce daha olası senaryo hangisi?

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.