2017 Altcoin Sezonu Tekrar Mı Edecek?

0

Son birkaç günün Bitcoin’in fiyatı için oldukça çalkantılı olduğunu söyleyebiliriz. Kripto para birimi birkaç gün içinde yaklaşık 8.150 Dolar’dan 8.800 Dolar’a yükseldi ve tüm kazanımlarını kısa sürede kaybederek fiyatı da 8.300 Dolar’a geri döndü. Popüler analistler, 2017’de görülen en belirgin altcoin sezonunda ki Bitcoin fiyatlarının şimdikiyle benzerlik gösterdiğini düşünüyor. Tarih tekerrür edecek mi?

Bitcoin fiyatının yakın geçmişine şöyle bir göz atacak olursak, geçen haftanın sonuna doğru, Bitcoin’in fiyatının 8,150 Dolar seviyesinden 8,800 Dolar’a yükseldiğini gördük. Ancak, coşku kısa sürdü ve bunun sahte bir yükseliş olduğu ortaya çıktı. Sonuç olarak, Bitcoin’in fiyatı 8,800 Dolar’dan geri çekildi ve 8,300 Dolar’a düştü. İlginçtir ki, bu kısa süre de oldu.

O zamandan beri, fiyat durgunlaştı ve Bitcoin birkaç istisna dışında dar bir aralıkta işlem gördü. Bu yazının yazıldığı saatte Bitcoin 8,296 Dolar civarında işlem görüyor.

Geçmiş performans gelecekteki büyümenin bir göstergesi olarak alınmamalıdır. Ancak, Bitcoin’in fiyatındaki ve farklı altcoinlerin hareketindeki önemli anları belirlerken tarihsel verileri göz önüne almak kesinlikle zorunludur.

Popüler bir kripto para birimi işlemcisi, şimdi ve 2017’de Bitcoin ve altcoinlerin performansı arasında bir karşılaştırma yaptı. 2017 altcoin sezonunun Bitcoin’deki ilk büyük düşüşün ardından 1.300 ila 900 Dolar arasında başladığını söyledi.

Söz konusu grafikleri incelediğimizde bazı benzerlikler görüyoruz. 2017’nin parabolik koşusunun benzersiz olduğunu ve çoğu zamandan beri ulaşılmayan tüm zamanların en yüksek seviyelerine farklı kripto para fiyatlarını getirdiğine dikkat etmek önemlidir. Bir başka uzman ayrıca, muhtemelen dikkate alınması gereken, bunun gibi başka benzerlikler olduğunu da belirtti. Ona göre, Bitcoin bulmak ve yavaşça öğütmeye başlamak “her zaman altcoinler için en iyi ortamdır”.

Bu arada, altcoinler karma eğilim içinde görünüyor. Bazıları hafif kazançlar işaret ediyor, bazıları ise bir miktar azaldı. Ancak, çoğu zaman, ufukta büyük bir hareket olduğunu düşündüren bir aralıkta işlem görüyorlar.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın