Eylül 27, 2023

200’den Fazla Kurumsal Yatırımcı Bitcoin ve Ethereum için Fiyat Tahmini Yaptı!


Kurumsal yatırımcıların ve varlık yöneticilerinin büyük bir çoğunluğu Bitcoin (BTC) ve Ethereum fiyatının yükselmesini bekliyor. BTC için uzun vadeli beklentiler ise önümüzdeki beş yıl içerisinde 100.000 dolar seviyesini aşması yönünde.

Nickel Digital Asset Management (Nickel) tarafından ABD, İngiltere, Almanya, İsviçre, Singapur, Brezilya ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde toplu olarak yaklaşık 3,5 trilyon dolarlık varlığı yöneten 200 kurumsal yatırımcı ve varlık yöneticisiyle yürütülen bir çalışma ise bu tahminlere ilişkin dikkat çeken bir detay içeriyor.

Fiyat tahminleri elbette kısa vadede piyasa şoklarıyla yanlışlanabilir, ancak Bitcoin’in eninde sonunda uzun süredir öngörülen 100.000 $ değerine ulaşacağına inanan çoğu yatırımcı ile piyasada gerçek bir uzun vadeli güven var. Piyasanın Ethereum’a bakışı özellikle yükseliş yönünde ve katılımcıların %99’u ETH’nin yılı mevcut 1.900 seviyesinin üzerinde bitirmesini bekliyor.

Yıl Sonu için Bitcoin Fiyat Tahmini

Araştırmaya göre, kurumsal yatırımcıların ve varlık yöneticilerinin yalnızca %3’ü Bitcoin’in 2023’ü 30.000 doların altında bitireceğine inanıyor. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere söz konusu arşatırma döneminde BTC fiyatının 30.000 dolar civarında olduğunun altını çizmek önemli.

Uzmanların %78’i 31 Aralık 2023’e kadar Bitcoin’i 30.000 ila 40.000 dolar arasında göreceklerine inanıyor. 31’lik iki farklı grup ise 32.500 ila 35.000 dolar ya da 35.000 ila 40.000 dolar arasında bir değer bekliyor.

Görüşülen kurumsal yatırımcıların ve varlık yöneticilerinin %15’i Bitcoin’in 40.000 ila 45.000 $ fiyat aralığında işlem göreceğini, sadece %1’i 50.000 $’dan daha yüksek bir fiyat öngörürken, %3’ü bu son iki grup arasında bir fiyat öngörüyor.

Yıl Sonu için Ethereum Fiyat Tahmini

Araştırmaya göre, kurumsal yatırımcıların yalnızca %1’i Ethereum’un 2023’ün sonunda 1.900 doların altında bitireceğine inanıyor. Bu da araştırma döneminde ETH’nin fiyatını temsil ediyordu.

Uzmanların %70’i 31 Aralık 2023’e kadar Ethereum’u 1.900 ila 2.500 dolar arasında göreceklerine inanıyor. 25 ve %35’lik iki farklı grup ise sırasıyla 2.000 ila 2.250 dolar ve 2.250 ila 2.500 dolar arasında bir değer bekliyor.

Görüşülen kurumsal yatırımcıların ve varlık yöneticilerinin %23’ü Ethereum’un 2.500 ila 3.000 dolarfiyat aralığında işlem göreceğini, sadece %1’i 5.000 dolardan daha yüksek bir fiyat öngördüğünü ve %5’i de bu son iki grup arasında bir fiyat öngördüğünü belirtiyor.

bitcoin haberleri

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?