20 Şubat Altkoin Fiyat Tahmini: Tezos (XTZ) ve Chainlink (LINK) İncelemesi

0
  • Tezos yeni ATH’si ilan etti ve geri çekilmeyi çok sert yaşayabileceği sinyallerini verdi.
  • Chainlink de rekorunu tazeleyen varlıklardan ve yeni rekorlar için destek arıyor.

Bitcoin’in rekor seviyeye tırmandığı son birkaç gündür altkoinler de bu yükselişten faydalanıyor. Özellikle psikoloji sınır 50 bin doları geçtikten sonra ivmesini katlayan BTC kendisi için direnç noktasını destek noktası olarak kullanmayı başardı. BTC’nin 60,000 dolar olmasına belki az kaldı ve bu durum altkoinlerin yeni rekorlara gitmesinde oldukça etkili.

Tezos (XTZ)

Geçtiğimiz gün ATH’sini gösteren XTZ 5,66 dolara kadar yükselmişti. Varlık ocak ayı sonlarında durgun bir dönem geçirdi. Şubat ayı içerisinde ivmelenen varlık ATH sonrası düşüş yaşamış ve 3,80 dolara kadar anlık düşüşler görmüştü. Ancak son BTC etkisinin Tezos fiyatında bir hareketliliğe neden olduğunu görüyoruz.

Tezos haber yazılırken 4,88 dolardan işlem görüyordu. Varlık için 4,91 dolarlık desteğin altına düşmüş oldu ve bu düşüş bir risk barındırıyor. Saatlik veriler RSI ve MACD düşüş eğilimi gösteriyor. RSI nötr bölgenin altında 48 seviyesinde yer alıyor. Bollinger bantlarındaki sıkışma oldukça yüksek. Bu bir kırılma olma ihtimalini kuvvetlendiriyor. Fakat bu verilerle beraber aşağı yönlü bir kırılma ihtimalinin az olmadığını söylemek gerekir.

Kaynak: Tview

Bu ihtimali kuvvetlendirecek bazı parametreler daha var. Stokastik RSI verileri düşüş gösteriyor ve Chaikin göstergesi taleplerde bir kayıp yaşandığını negatif bölgede olmasıyla destekliyor. Özellikle talep yetersizliği durumu zorlaştıracaktır.

Kaynak: Tview

4,91 dolar destek noktasını tekrar alması durumunda varlık destekte yer bulmak zorunda. Bollinger bantlarında bir kırılma hareketi aksi taktirde fiyatı aşağı yönde hızlıca itebilir. Alt destek noktaları 4,61 dolara kadar gerilemesi mümkün. Daha kötü bir senaryoda 3,89 dolar sınırına kadar çekilme yaşayabilir.

Chainlink (LINK)

Chainlink (LINK) gün içerisinde dün yıktığı rekor seviyesini geçti. Varlık 36,89 dolara kadar yükselmeyi başardı.

Zirveden sonra bir geri çekilmeye ihtiyaç duydu. Bu çekilme aynı zamanda LINK için bir daralan üçgen düşüş bölgesi oluşturdu ve bu üçgenden 32 dolar bandında dün kırdı. Varlık bu kırılma sonrası yükseliş sinyallerini arttırdı. 35,4 dolarda seviyelerinde kendisine direnç bulan LINK gün içinde bu direnci kırdı ve haber yazılırken bu seviyenin üstünde değer görüyordu.

Chainlink şu an için destek noktasında boğa varlığını arkasına almaya çalışıyor. RSI verileri nötr bölgenin üzerinde ve Stokastik RSI verileri aşırı alım noktasında yer aldığı görülüyor. Ayrıca SAR verileri de alış sinyallerini arttırdı. MACD verileri 4 saatlik grafiklerde trendin devam edebileceğini belirtiyor. Yeşil histogramlar birbiri ardına geliyor.

Kaynak: Tview

Fib düzeltme sınırının trend devamlılığı ve 36 dolar direnç noktasının aşılmasıyla beraber LINK varlığının 42 dolara uzanabileceğini gösteriyor. Direnç noktasından ret görmesi halinde varlık bir düzeltme ihtiyacı daha duyabilir. Düşüşlerden çekinmemek gerekir, yükselmesi için toparlanma şart olacaktır. Bu düzeltme 32,4 ve 29,7 dolar destek noktalarına kadar uzanabilir. Alım fırsatları bu alanda yatırımcılara doğacaktır.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın