2. En Büyük Stabilcoin, Algorand Blockchain Ağına Geliyor!

USDC stabilcoin’i, çoklu ağ uygulamalarına odaklanan yeni bir çerçevenin parçası olarak Algorand blockchain’de piyasaya sürülecek. USDC’yi destekleyen Circle ve Coinbase arasındaki ortak girişim olan Merkez Konsorsiyumu, stabilcoin için çok zincirli bir çerçeve benimsendiğini söyledi. Şu anda, USDC yalnızca Ethereum tabanlı bir token olarak mevcuttur.

Yapılan açıklamada, Algorand’ın USDC’yi entegre eden ilk blockchain olacağı ve gelecekte daha da fazlası olacağı bilgisi verildi. USDC, pazar payına göre ikinci en büyük stabilcoindir ve bilmeyenler için, Circle ve dev kripto para borsası Coinbase’in ortak girişimi olarak meydana gelmiştir.

Yeni girişim ile Circle API’ları veya Circle Şirket Hesapları kullanan müşteriler, Algorand blockchain ağı üzerinde banka hesapları veya kart ağlarındaki fonları stabilcoinlere dönüştürme imkanı bulacak.

Circle kurucu ortağı ve CEO’su Jeremy Allaire konuyla ilgili, “Ana akım finansal kullanım alanlarındaki artış, yüksek çıktılı ödemeler ve finans için optimize edilmiş blockchain altyapısına olan talebi de artırıyor.” ifadelerini kullandı ve devam etti:

“USDC ve Circle Platform Hizmetleri’nin Algorand blockchain’iyle birleşmesi, geniş yelpazede ölçeklenebilir, güvenli ve uyumlu finansal çözümlerin geliştirilmesi için bir temel oluşturacak.”

Algorand Vakfı COO’su Fangfang Chen ise, zamanla daha fazla finansal kuruluşun merkeziyetsiz finans uygulaması inşa etmek amacıyla, geniş bir kesim tarafından kabul görülecek bir stablecoin’e ihtiyaç duyacaklarını söyledi.

Bir diğer popüler stabilcoin olan USDT halihazırda çok zincirli bir yaklaşımı takip ediyor ve yedi blockchain üzerinde çalışıyor: Algorand, Ethereum, EOS, Liquid Network, Omni, OMG Network ve Tron. USDT, Algorand tarafımdan sunulan blockchain üzerinden kullanıma açılan ilk stabilcoin olmuştu. USDC’de güncel gelişme ile ikincilik unvanını aldı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.