Ağustos 12, 2022

2 Ayda %750 Fırladı: Bu Altcoin Her Şeye Rağmen Artıyor!


Son güncellenme : 14.08.2022 - 15:00

  • Piyasa değerine göre ilk 100 kripto para birimi arasında yer alan Ethereum (ETH) tabanlı bir altcoin, son 30 gün içinde üç haneli oranlarla yükseldi.

Aynı adı taşıyan, zor durumdaki merkezi finans platformu için Ethereum blok zincirinde bir hizmet token’ı olan Celsius Network (CEL), kripto para biriminin günü 0,735 dolardan kapattığı 12 Temmuz’dan bu yana yüzde 239 arttı.

Piyasa değerine göre 60. sırada bulunan CEL, yazı yazılırken 2,48 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Celsius

İki aylık bir süre boyunca, CEL, platformun likidite zorluklarıyla karşılaşmasının ve para çekme işlemlerini durdurmasının ardından Haziran ortasında ulaşılan 2022’nin en düşük seviyesi olan 0,28 dolardan ise yüzde 750 arttı. Celsius Network geçen ay iflas başvurusunda bulunmuştu.

Kısacası, kripto piyasasındaki düşüşün ardından Celsius bir likidite kriziyle karşı karşıya kaldı. Şirket, varlıklarını değerlendirdi ve her müşterinin bakiyesini çekmesi durumunda, onları geri ödemek için yeterli likiditeye sahip olmayacağını anladı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Celsius’un web sitesinde yapılan duyuruya göre, para çekme işlemlerini durdurma kararı, Celsius’un gelecekteki para çekme taleplerini yerine getirebilmesi ve bu çalkantılı piyasa koşullarında yön bulabilmesi için yeniden konumlandırılması amacıyla alındı.

Cel token fiyatı neden arttı?

CEL token fiyatındaki toparlanma, Reuters’in Çarşamba günü ödeme firması Ripple Labs’in “potansiyel olarak iflas etmiş kripto lending (borç verme) protokolü Celsius Network’ün varlıklarını satın almakla ilgilendiğini” bildirmesi ile aynı zamana denk geliyor.

Bir Ripple sözcüsü Çarşamba günü Reuters’e yaptığı bir açıklamada, ödeme firmasının faaliyetlerini ölçeklendirmek için platformda bir fizibilite çalışması yapmaya istekli olduğunu ve aktif olarak birleşme ve satın alma fırsatları aradığını söyledi.

Sözcüye göre, Ripple Celsius varlıklarını satın almak için henüz somut bir karar vermedi. Rapora göre, şimdilik sadece bu varlıkların kendi işiyle “ilgili” olup olmadığını öğrenmekle ilgileniyor:

“Celsius ve varlıkları hakkında bilgi edinmek ve bunların işimizle ilgili & faydalı olup olmayacağını hakkında bilgi almak istiyoruz.”

CEL token fiyatındaki toparlanma, Celsius Network’ün iflas sürecinde nasıl ilerleyeceği konusunda planları açıklamasıyla da aynı süreçte gerçekleşti.

Müşteriler, geçen aydan itibaren artık platformun talep kurumu Stretto’yu kullanarak talepte bulunabileceklerini açıklamıştı.

Celsius Network ayrıca, müşterilerinin ya nakit olarak tazminat almalarına ya da kripto varlıklarını elinde tutmalarına izin vereceğini açıkladı.

“Müşterilere kripto para birimlerinde long pozisyonda kalma seçeneği sağlayacak bir plan sunmayı amaçlıyoruz.

Müşteriler artık Stretto ile bir talep bildiriminde bulunabilir.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : TheDailyHodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?