Mart 28, 2024

2.8 Milyar Dolarlık Yapay Zeka Kripto Parası Piyasaya Damga Vuruyor: Yeni Fırsat Olabilir mi?


Yapay zeka ürünlerine ilişkin heyecanı devam ederken, tematik kripto paralar da geçtiğimiz ay %200’lük bir artışla tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaşan Fetch.ai ile güç kazanıyor..

Fetch.ai (FET) son 30 gün içinde %203,01 artış göstererek kısa süre önce 3,29 dolara ulaştı ve 27 Mart’taki son grafik verilerine göre önceki rekorunu kırarak kripto piyasasının en iyi performans gösteren varlıkları arasında en çok kazananlardan biri olarak konumlandı.

Bunun da ötesinde, Fetch.ai geçtiğimiz ay piyasa değerine 1,87 milyar dolar ekleyerek 30 gün önce sadece 885,48 milyon dolar olan piyasa değerini %210,57 oranında artırarak 2,75 milyar dolara yükseltti ve bu göstergeye göre 51. en büyük dijital varlık haline gelerek Arweave (AR) ile 50. sıra için mücadele etti.

fetch.ai fiyatı piyasaya damga vurdu

Aynı zamanda, mevcut FET fiyatı, yapay zeka kripto paraları ilerlemeye devam ederken, token’ın son 24 saat içinde %8,92’lik artışını ve önceki yedi gün boyunca %24,67’lik bir kazancıyla güç gösterisi yaptı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere FET’in yıllık grafiğinde %708,62’lik etkileyici bir yükseliş kaydettiğini de belirtmek gerekir; bu da 27 Mart’ta elde edilen fiyat bilgilerine göre, tam 365 gün önce bulunduğu 0,4558 dolarlık düşük seviyeden uzun bir yol kat ettiği anlamına gelmekte.

Fetch.ai fiyat rallisi, diğer iki yapay zeka kripto paraları olan SingularityNET (AGIX) ve Ocean Protocol (OCEAN) ile birleşme iddiaları sonrası daha da güç kazandı.

Rekt Capital, analistin 26 Mart’ta yayınlanan X gönderisine ve grafik desen analizine göre, FET’in yeni bir ATH için “yavaş yavaş meydan okumaya hazırlandığı” gözlemlerini daha önce paylaşmıştı.

Kaynak : Finbold

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?