Aralık 20, 2019

19 Yaşındaki Genç 1 Milyon Dolar Çalmaktan Tutuklandı

Yetkililer, 19 yaşındaki Yousef Selassie’nin SIM takas hack yöntemini kullanarak 1 milyon dolarlık kripto hırsızlığı yaptığı iddiasıyla tutuklandığını duyurdular.

Manhattan Bölge Başsavcılığı Çarşamba günü yaptığı bir duyuruya göre, Selassie, resmen ABD genelinde en az 75 mağdurun kimliğini çalmakla suçlandı. 1 milyon dolardan fazla kripto para birimini çalmak için karmaşık bir SIM takas şeması kullandığı iddia ediliyor.

Manhattan Bölge Savcısı Cyrus Vance yaptığı açıklamada,

“Bu sanık, Brooklyn’deki evinden, 20 farklı eyalette 75 kurbana ait hesaplara erişti. İddiaya göre, sadece 4 ayda 1 milyon dolardan fazla kripto para biriminde, kurbanlarını bir iPhone ve bilgisayar kullanarak mağdur etti.”

Vance, Selassie’nin iddianamesini son aylarda ofisine getirdiği üçüncü büyük SIM takas davası olarak nitelendirdi ve benzer bir saldırıdan etkilenen herkesi Siber Suçlar ve Kimlik Hırsızlığı Bürosu’na ulaşmaya teşvik etti.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?