Eylül 12, 2019

19 Tablo 490 Bitcoin’e Satıldı

İngiliz sanatçı 19 tablosunu toplamda 490 Bitcoin’e sattı.

Bitcoin ve diğer altcoinler artık iyice hayatımıza girmeye başladı. Öyle ki kripto paralar, sanat dünyasının önemli satışlarına bile aracılık ediyorlar. İngiliz resim sanatçısı Lilcoln Townley 19 adet tablosunu Bitcoin aracılığıyla sattı.

Bu satış 490 Bitcoin ile gerçekleşti. Bitcoin’in satış anındaki değerini baz alırsak yaklaşık olarak 5 milyon dolar değerinde bir satış gerçekleşti. İngiliz ressam daha önce de bu tip satışlar ile ismi anılan bir sanatçıydı. Daha öncede bazı tablolarını Bitcoin ile satan ressam tarihe ilk olarak da geçmişti.

Yaklaşık olarak 5 milyon dolar değerindeki bu satış Singapur’lu bir iş adamı ile gerçekleştirilmiş. Bu 19 tablonun konusu ise bir hayli dikkat çekici. Konusu Açgözlülük olan tablolar 490 Bitcoin’e satılarak tarihe geçti.

İngiliz ressam Lilcoln Townley’in eserleri Londra’da bulunan The Saatchi Galeri içerisinde sergilenmekteydi ancak sarışın  gerçekleşmesinden sonra bunlar söz konusu galeride artık sadece bu ayın bir gününde sergilenecek. Ünlü sanatçı daha önce 2017 yılında ”Homage to Francis Bolton” isimli eserini 40 Bitcoin karşılığında satmıştı ve o tarihlerde bu satışın değeri 640.000 dolar oldu.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?