19 Tablo 490 Bitcoin’e Satıldı

0

İngiliz sanatçı 19 tablosunu toplamda 490 Bitcoin’e sattı.

Bitcoin ve diğer altcoinler artık iyice hayatımıza girmeye başladı. Öyle ki kripto paralar, sanat dünyasının önemli satışlarına bile aracılık ediyorlar. İngiliz resim sanatçısı Lilcoln Townley 19 adet tablosunu Bitcoin aracılığıyla sattı.

Bu satış 490 Bitcoin ile gerçekleşti. Bitcoin’in satış anındaki değerini baz alırsak yaklaşık olarak 5 milyon dolar değerinde bir satış gerçekleşti. İngiliz ressam daha önce de bu tip satışlar ile ismi anılan bir sanatçıydı. Daha öncede bazı tablolarını Bitcoin ile satan ressam tarihe ilk olarak da geçmişti.

Yaklaşık olarak 5 milyon dolar değerindeki bu satış Singapur’lu bir iş adamı ile gerçekleştirilmiş. Bu 19 tablonun konusu ise bir hayli dikkat çekici. Konusu Açgözlülük olan tablolar 490 Bitcoin’e satılarak tarihe geçti.

İngiliz ressam Lilcoln Townley’in eserleri Londra’da bulunan The Saatchi Galeri içerisinde sergilenmekteydi ancak sarışın  gerçekleşmesinden sonra bunlar söz konusu galeride artık sadece bu ayın bir gününde sergilenecek. Ünlü sanatçı daha önce 2017 yılında ”Homage to Francis Bolton” isimli eserini 40 Bitcoin karşılığında satmıştı ve o tarihlerde bu satışın değeri 640.000 dolar oldu.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın