Ekim 14, 2022

18 Milyar Yakım Gelen Altcoin’de Yakım Oranı Artabilir: Topluluktan Yeni Öneri!

  • Şimdiye kadar 18 milyardan fazla altcoin yakımı gerçekleştiren Terra Classic (LUNC) topluluğu, bir dizi yakım yoluyla çöküş yaşayan ağı yeniden canlandırmak için çabalıyor.

Terra ekosisteminin çökmesinden bu yana, LUNC token’larının canlanmasının nasıl gerçekleştirileceğine dair çeşitli önerilerde bulunuldu.

Bu amaçla, 1.2 vergi yakma önerisi önerildi, desteklendi ve bir topluluk oylamasından geçti. Daha önce bildirdiğimiz üzere, Binance gibi en iyi borsalar, LUNC kurtarma çabalarını desteklemek için yakma vergisi teklifini uygulamaya koydu.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere uygulamaya ve şimdiye kadarki başarıya rağmen, Terra Classic topluluğunun bazı üyeleri, LUNC canlanmasını gerçekleştirmek için %1.2 verginin yeterli olmadığını düşünüyor.

Terra Rebel’den, Yeni Yakım Önerisi

Terra Classic ağının büyümesini ve gelişimini denetleyen bir grup geliştirici olan Terra Rebel, bir sürü LUNC arzını etkin bir şekilde yakmanın yeni bir yolunu tanıttı.

Terra Rebel LUNC’ı kurmaya kararlı ortaklarından biri olan Demon Monkey 777 ile daha fazla Terra Classic’i yakmanın yeni bir yolunu bulmak için görüşme yaptıklarını söyledi.

Terra Rebel, LUNC token’larını yakmanın yeni bir yolunun, çeşitli merkezi olmayan uygulamaların (dApp’ler) daha fazla Luna Classic yakmak için rekabet edeceği LUNC için yardımcı programlar oluşturmak olduğunu söyledi. Gruba göre bu, daha fazla LUNC yakılmasına neden olacak.

“LUNC dağını yakmanın daha etkili bir yolunun, Binance’in gönüllü olarak yaptığı gibi, on-chain bir vergi yerine en fazla LUNC’yi yakmak için rekabet eden dApp’ler inşa etmek olduğunu ikimiz de “kişisel olarak” kabul ediyoruz.”

Terra Classic (LUNC) Topluluğu Yanıtları

Beklendiği gibi, bazı topluluk üyeleri öneriye desteklerini gösterirken, diğerleri bunun Terra Classic (LUNC) ekosistemine olumlu bir sonuç getirmeyebileceğini düşünüyor.

Terra Rebel’in yeni önerisine yanıt olarak, LUNC Burn (LUNC yakımlarını bildiren platform), dApp’lerin en büyük LUNC arzını yakmak için rekabet etmeye hazır olacağına dair bir kesinlik olmadığını belirtti. Böylece, LUNC Burn, en etkili yolun %1.2 vergi yakma oranına bağlı kalmak olduğu sonucuna vardı. Aksi takdirde, gönüllü olarak LUNC token’larını yakan Binance desteğini kesebilir.

Şimdiye kadar, token’ın toplam arzından 18 milyardan fazla Terra Luna Classic token’ı yakıldı. Bununla birlikte, 6.9 trilyonun üzerindeki devasa altcoin arzı göz önüne alındığında, mevcut yakma çabalarının kısa vadede LUNC’i canlandırması zor olacak gibi görünüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : TimesTabloid
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?