16 Ocak 2022 Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi ve Fiyat Tahmini

0
16 Ocak 2022 Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi ve Fiyat Tahmini

Bitcoin (BTC) fiyatı bu hafta 44.000 dolara yükselmesi oldukça önemli bir ‘soluklanma’ alanıydı ancak günlük grafikte durum çok daha kasvetliydi. Bir ‘baş ve omuz modeli’ çöküşü büyük oranda görülmeye başlandı ve fiyat grafiğinde görülen ‘ölüm haçı’ grafiği büyük bir gerginlik yarattı.

Yeni bir haftaya doğru girerker, ayıların piyasayı tamamen ele geçirmesini önlemek için boğaların 40.000 dolarlık alanı çok güçlü bir şekilde tutması gerekiyor.

16 Ocak 2022 Bitcoin Günlük Fiyat Grafiği

Bitcoin günlük grafiği detaylı bir şekilde incelendiğinde, aktif bir ‘baş ve omuz modeli’ görüldü, bu mode aynı zamanda mumlar, ‘boyun çizgisinin’ altına düştüğünde arızaya yol açan bir kurulum olarak da öne çıkıyor.

Bitcoin fiyatındaki ‘mini ralli’, günlük 20-SMA’da reddedildi (kırmızıyla gösterilmiş) ve on-chain metrikleri de ‘donuk’ kaldığından, düşüş baskısı 40.000 dolar seviyelerinde uygulanabilir.

Ne yazık ki, BTC’nin 40 bin dolarlık boyun çizgisinin altında bir yakınlık, piyasa üzerinde ciddi bir etkiye sahip olacaktır. 37.500 dolar seviyelerinde erken bir geri itme olmazsa, fiyat 30.000 dolar ile 29.400 dolarlık bir talep bölgesine kadar düşebilir. 20-SMA (kırmızı) ve 200-SMA (yeşil) arasındaki ölüm geçişi, kayıpları vurgulayarak yangına daha fazla yakıt katacaktır.

Ancak, 45 bin doların üzerinde bir kapanış ve günlük 20-SMA (kırmızı) kurulumunu geçersiz kılacaktır. Kazançlar 47.000 doların üzerine çıkarsa, boğaların BTC’nin 200-SMA’sında (yeşil) bir üstünlüğü olacaktır. BTC sağ omzunun üzerinde 52 bin dolarda güçlendiğinde, yükseliş trendi hakkında analizler ve tahminler yapmak daha anlamlı olacaktır.

Göstergeler

Bitcoin’in şu anki 40.000 dolarlık destek hattı, MACD’deki bir satın alma sinyali ile de güçlendirilmiş durumda ve bir sorun yaşanması pek de yakın değildi. Aynı durum, Müthiş Osilatör’de de art arda yeşil çubukalrla desteklenedi.

Bununla birlikte, bu ölçümlerin her biri kendi orta bölgelerinin üzerinde toparlanana kadar satın alma baskısı sınırlı olacaktır. Öte yandan günlük RSI 40’ın altında kaldı ve MACD ve Müthiş Ösilatör’den gelen iyimser duyguları göz ardı etti.

Sonuç Olarak

Bir ‘baş ve omuzlar modeli’, fiyatı boyun çizgisinin (40.000 dolar) altına düşerse, Bitcoin büyük bir satış baskısıyla karşı karşıya kalabilir. Aşırı düşüş sonucunda kayıplar 30.000 dolara kadar hissedilebilir. Modeli reddetmek için BTC’nin 45.000 doların üzerinde ve 20-SMA’sını (kırmızı) kapatması zorunlu durumda.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın