Şubat 14, 2022

140 Milyarlık Alım! En Büyük BNB Balinası Bu Meme Coin’e Yöneldi!

Whalestats’a göre en büyük BNB balinasının, 140 milyara yakın SHIB token satın almasının ardından kripto para birimi, BSC tabanlı token’lara yatırım yapan balinalar tarafından en sık satın alınan varlık haline geldi.

En zengin ilk 1000 Binance Smart Chain (BSC) balinaları hakkında veri sağlayan bir balina izleme platformu olan WhaleStats’ın Twitter hesabı tarafından paylaşılan analizlere göre, 13 Şubat’ta bu veri hizmeti tarafından 1. sırada listelenen bir BNB balinası yaklaşık 140 milyar Shiba Inu (SHIB) satın aldı.

Bu devasa alımın ardından SHIB, BSC tabanlı en büyük 1000 kripto para yatırımcısı tarafından en sık satın alınan kripto para birimi haline geldi.

Sadece bir balinadan 140 milyonluk alım geldi

WhaleStatsBSC tarafından yakın zamanda atılan bir tweet, en iyi BNB balinasının işlem sırasında fiat para cinsinden 4.232.859 dolara eşdeğer olan 139.929.254.883 Shiba Inu satın aldığını gösteriyor.

Shiba, BSC balinaları tarafından en sık satın alınan kripto oldu

Yine yakın tarihli bir başka tweet’te WhaleStats, bu büyük işlem sonrasında en büyük 1.000 Binance Akıllı Zincir (BSC) balinası tarafından en çok satın alınan 10 kripto para biriminin bir listesini paylaştı. SHIB bu listede ilk sırada yer aldı. En büyük ikinci meme coin’i, stablecoinler USDT, USDC takip ederek ikinci ve üçüncü sırada yerlerini aldı. Bitcoin BEP (BTCB) derin cepli balinalar tarafından en aktif olarak satın alınan dördündü kripto para birimi olurken, BNB listede beşinci, ETH ise onuncu sırada yer aldı.

Ayrıca, analitik platformunun web sitesinde yayınlanan başka bir listeye göre, BNB balinaların favori meme coin’i olan Dogecoin, bu balinalar tarafından tutulan onuncu en büyük kripto para birimi oldu..

SHIB, USD değeri açısından hala en büyük pozisyon

BSC yerine ETH ve ERC-20 token’larını tercih eden balinalara da değinen WhaleStats, SHIB’in USD değeri açısından 1.000 büyük Ethereum balinası tarafından tutulan en büyük token haline geldiğini bildirdi.

Kaynak: Whalestats

Bu cüzdanlar şu anda tahmini 1.644.124.744 dolar değerinde 54.640.355.419.904 SHIB’e sahipler ve bu da devasa balinaların portföylerinin yüzde 16.88’ini oluşturuyor.

Bu cüzdanlar arasında LINK en çok işlem gören token iken, UNI en çok sahip olunan token konumunda bulunuyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.