Aralık 14, 2019

137 Milyon Değerindeki Kripto Parayla Vefat Eden CEO’nun Mezarı Açılabilir!

Gerald Cotten 2018 yılının Aralık ayında beklenmedik bir şekilde vefat etti, ancak bunun sonucu olarak milyonlarca kripto para birimini kaybetmiş insanlar bunu kabul etmiş gibi görünmüyor.

Kanada’nın kripto para birimi borsası QuadrigaCX’in o zamanki 30 yaşındaki kurucusu, Crohn hastalığından kaynaklanan komplikasyonlardan öldüğü bildirildiğinde Hindistan’da seyahat ediyordu. Ancak o dönemki müşterileri, şu an kötü bir oyundan şüpheleniyor ve Cotten’in mezarının açılmasını istiyorlar.

CEO’nun vefat etmesiyle o dönemde 115 bin kullanıcısı olan borsa kapatıldı. Vefatının ardından, 137 milyon dolar değerindeki para kayıplara karıştı çünkü dijital cüzdanlara erişim şifresi sadece Cotten’de bulunuyordu. Şimdi ise, eski müşterilerin şüphelerine göre Cotten, kendi sahte ölümünü yarattı ve paralarla birlikte ortadan kayboldu.

Borsanın mağdurlarını temsil eden Miller Thomson LLP ve Cox & Palmer, Kanada Kraliyet Atlı Polisi’ne şöyle bir mektup gönderdi:

“Kanada Kraliyet Atlı Polisi’nin Gerald Cotten’in kimliğini ve ölüm sebebini doğrulayabilmek için kendisinin mezarını açmasını ve ölüm-sonrası otopsi düzenlemesini talep ediyoruz.”

Söz konusu talebe verilecek yanıt henüz bilinmiyor. Konuyla ilgili olarak yeni gelişmeler elde ettikçe sitemizde paylaşmaya devam edeceğiz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?