Haziran 1, 2022

12 Trilyonluk Birikim: Gizemli Balina Bu Meme Coin’i Almaya Devam Ediyor!

  • Devasa kripto para birimi balinalarının Shiba Inu (SHIB) birikimi son hızıyla devam ediyor.

Popüler kripto para birimi Shiba Inu (SHIB), dev ETH balinasının 1.53 milyon dolar değerindeki 130.41 milyarlık büyük SHIB alışverişinin ardından son 24 saat içinde en büyük 500 ETH balinası arasında en çok işlem gören token’lardan biri haline geldi.

Balina izleme platformu Whalestats tarafından bildirildiği üzere, “BlueWhale0073” olarak bilinen önemli bir Ethereum yatırımcısı, kısa süre önce tek bir dev işlemde 1.531.122 dolar (1.53 milyon dolar) değerinde toplam 130.419.267.297 (130.41 milyar) SHIB’i satın aldı.

Popüler blockchain veri izleme web sitesine göre, bu kripto balinası şu anda 494. en büyük ETH balinası olarak sıralanıyor.

Bu kadar büyük bir meme coin birikimine rağmen, WhaleStats verileri, şu anda balinanın cüzdanında yalnızca 11.467 dolar değerinde yalnızca 965.408.416 (965.40 milyon) SHIB bulunduğunu bildirdi. Verilerdeki bu farklılık da bazı soruları gündeme getirdi. Bu WhaleStats’tan gelen bir veri hatası mıydı? Yoksa balina yakın zamanda satın aldığı tüm varlıklarını sattı mı?

Uzmanlar tarafından yapılan araştırmada aşağıdaki bilgilere ulaşıldı:

Etherscan.io, 130.41 Milyar SHIB’lik devasa birikimin ardından; popüler balina, iki ayrı işlemle 1.540.907 dolar (1.54 milyon dolar) değerinde toplam 132.104.425.537 (132.10 milyar) SHIB’i iki gizemli cüzdana taşıdı.

cüzdan adresleri

İşlemlerin dağılımı ise şu şekilde gerçekleşti:

“BlueWhale0073”,  20 Nisan 2022’de TheCryptoBasic tarafından özel olarak keşfedilen gizemli bir SHIB balinası cüzdanına dün gerçekleştirdiği devasa bir işlemde 1.318.797 dolar (1.31 milyon dolar) değerinde 113.104.425.537 (113.10 milyar) SHIB aktardı.

Bu, BlueWhale0073’ün gizemli SHIB balinası hesabına bu kadar büyük miktarda SHIB gönderdiği ilk sefer değildi. Daha önce de balina 27 Mayıs Cuma günü gerçekleştirilen bir işlemde 1.542.462 dolar (1.54 milyon dolar) değerinde 147.846.14.326 (147.84 milyar) SHIB satın aldı ve ardından tek bir işlemde 1.551.061 dolar (1.55 milyon dolar) değerinde 148.670.349.101 (148.67 milyar) SHIB’i yine gizemli cüzdana aktardı.

Devasa ETH Balinasının bu ilginç etkinliği, Robinhood borsası SHIB’i listelediği günden beri devam ediyor. O zamandan beri, popüler adres, yukarıda bahsedilen gizemli SHIB balinasına 59.50 milyon dolar (mevcut fiyat itibariyle) değerinde toplam 5.09 trilyon SHIB aktardı.

Etherscan.io’ya göre yazım sırasında, meme token’ların toplandığı gizemli SHIB balinasının şu anda 142.241.820 (142.24 milyon dolar) değerinde toplam 12.115.998.359.411 (12.11 trilyon) SHIB’i bulunuyor.

Gizemli balina toplamaya başlıyor.

WhaleStats tarafından bildirildiğine göre, en büyük ETH balinalarının biri olan cüzdanın bu son etkinliği, SHIB’in son 24 saat içinde en büyük 500 ETH balinası arasında işlem gören ilk 10 tokenden biri olmasını sağladı.

Shiba Inu artık Lamborghini ve Ferrari gibi lüks arabaların rezervasyonu için kabul edilebilecek

Shiba Inu artık Travala’da Ferrari, Lamborghini, Rolls-Royce, McLaren, Aston Martin ve Bugatti gibi lüks arabaları kiralamak için kullanılabilecek.

Kripto dostu seyahat sitesi Travala, ilk olarak geçen yıl Aralık ayında Shiba Inu (SHIB) kripto para birimi için destek ekleyerek SHIB’in web sitesinde bir ödeme yöntemi olarak kullanılmasına izin verdiğini açıklamıştı. Bunun yanı sıra SHIB, sitede uçuşlar, oteller ve seyahat paketleri dahil olmak üzere dünya çapında üç milyondan fazla seyahat ürünü rezervasyonu yapmak için de kullanılabiliyor.


Shiba Inu, seyahat endüstrisinde ödeme yöntemi olarak kabul görmeye devam ediyor. Yine geçtiğimiz günlerde, bilet ve otel rezervasyon platformu XcelTrip, platformlarında SHIB’in bir ödeme yöntemi olarak uygulanacağını duyurdu ve bu iş birliği SHIB yatırımcılarının en sevdikleri meme kripto para birimini kullanarak seyahatlerini organize etmelerine ve ödemelerine olanak tanıyor. XcelTrip’e göre, kullanıcılar artık SHIB kullanarak 2.3 milyon otel, 450’den fazla havayolu şirketi ve 70’den fazla ülkede araç kiralama rezervasyonu yapabilecek.

KoinFinans tarafından da daha önce bildirildiği üzere; Tüccarlar/Satıcılar için popüler bir ödeme platformu olan NOWPayments‘ın, müşterilerinin kripto kabul ve çekme hizmeti Switchere ile gerçekleştirdiği bir ortaklıkta SHIB’de ödemeleri işlemesine izin vereceği ortaya çıkmıştı.

Yazım sırasında yaklaşık yüzde 7’lik bir düşüş ile 0,000010 dolardan işlem gören Shiba Inu’nun ekibi oldukça sıkı çalışıyor ve gün geçtikçe, hayranlarını yeni ortaklık duyuruları ve çok sevilen meme coin için yeni kullanım yolları ile memnun etmeye devam ediyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Kaynak : thecryptobasic
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?