Şubat 29, 2024

1,2 Milyar Meme Coin Hareket Halinde: Fiyat Artışının Ardından Gelen Bu Hamle Ne Anlama Geliyor?

Kripto para izleme platformu Whale Alert ve botları, Binance borsasına yaklaşık 90 milyon dolar değerinde büyük bir fiat işlemi tespit etti. Yarım milyar Dogecoin daha başka bir popüler kripto borsasına gönderildi. Bu işlem, DOGE’nin son 24 saat içinde büyük bir fiyat artışı sahnelemesinin ardından gerçekleşti.

1,2 Milyar DOGE Hareket Halinde

Yukarıda bahsi geçen veri kaynağı, büyük kripto para alım satım platformları Binance ve Robinhood’a aktarılan 699.999.999 DOGE ve 500.000.000 DOGE gibi dudak uçuklatan miktarlar tespit etti. Birlikte 1,2 milyar Dogecoin oluşturdular. İlk transfer 53.065.006 dolar olarak değerlendirildi ve ikincisi fiat cinsinden 53.065.006 dolar değerindeydi. Son 24 saatlik süre zarfında 66.000.000 Dogecoin taşıyan daha küçük bir transfer de Whale Alert tarafından fark edildi.

Meme coin fiyatı %42’den fazla artarak 0,1 dolara ulaştığından, büyük balinalar karlarını kilitlemek için DOGE varlıklarını borsalara taşımaya başladığından, bu yaklaşan bir satışın işareti olabilir.

Dogecoin Nisan Ayında Parabolik Olabilir

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu haftanın başlarında, Twitter’daki popüler kripto para analisti ve trader’ı Ali Martinez, kripto para topluluğuna orijinal meme kripto Dogecoin’in en son 2021’deki boğa piyasası sırasında görülen bir modeli tekrarladığını bildirmek için bir gönderi paylaştı – Elon Musk’ın Twitter’da kendisini “DogeFather” olarak adlandırdığı ve Saturday Night Live’da DOGE’yi desteklediği yıl. O dönemde DOGE fiyatı, Bitcoin’in aynı yılın Nisan ayında 63.000 dolar ile tarihi bir zirveye ulaşmasının ardından, 8 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,7376 dolara yükselmişti.

Martinez, tarihin tekerrür etmesi halinde Dogecoin’in yaklaşık Nisan ayında “parabolik bir kırılmaya girebileceğine” inanıyor.

DOGE’deki Artış Bitcoin’i Takip Ediyor

Genel olarak, piyasa değeri açısından en büyük meme kripto para birimi olan Dogecoin, 0,0948 dolardan 0,1350 dolarlık yerel bir zirveye sıçrayarak %42’den fazla şaşırtıcı bir fiyat artışı kaydetti. Şimdiye kadar, DOGE biraz geri çekildi ve 0,1290 dolardan işlem görüyor. Dogecoin, Ethereum, XRP ve diğer birçok altcoin, muazzam Bitcoin fiyat artışının ardından aniden fiyat artışı gösterdi. Amiral gemisi kripto para Çarşamba günü neredeyse %12 artarak spot BTC ETF sağlayıcıları tarafından istikrarlı bir şekilde tüketilen Bitcoin’in 64.000 dolar seviyesini aşmasını sağladı.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?