11,800 Bitcoin, Kurumlar Tarafından Coinbase’den Soğuk Depoya Taşındı

Analitik veriler, 671 milyon dolarlık Bitcoin’in kısa bir süre önce Coinbase’den soğuk depoya çekildiğini gösteriyor.

CryptoQuant ve Whale Alert tarafından sağlanan veriler, son on dört saat içinde bir kurumsal balinanın ABD merkezli büyük kripto borsasının Coinbase’den 11.827 Bitcoin satın aldığını ve bunu bir soğuk depolama kasasına çektiğini gösteriyor.

670,9 Milyon Dolarlık BTC Coinbase’den Çekildi

Moskovski Capital’in CIO’su, kurumsal yatırımcıların Bitcoin stoklarını tutmaya devam ettiklerini ve bunları uzun vadeli tutmaya kararlı olduklarını gösteren bir CryptoQuant şemasını paylaştı.

Coinbase Pro’dan çekilen 11.827 Bitcoin, 670.995.053 dolara denk gelmektedir. İşlem, büyük kripto transferlerini izleyen Whale Alert hizmeti tarafından onaylandı.

Tesadüfe bakın ki son zamanlarda, iki büyük bankacılık devi; Goldman Sachs ve JP Morgan, amiral gemisi kripto para birimini yüksek net değerli müşterilerine sunma planlarını açıkladılar.

Goldman Sachs, müşterilerinin net değerlerinin yüzde 2.5’inin Bitcoin’e yatırmasına izin verecek. JPMorgan fonunun da özel varlık müşterileri için olacağını belirtilmişti. Bununla birlikte, JP Morgan analistleri, Ethereum’un muhtemelen Bitcoin’den daha iyi performans göstereceğini ile ilgili de bazı açıklamalarda bulunmuşlardı.

Bitcoin 58.400 dolar Çizgisine Temas Ediyor

30 Nisan’da Bitcoin, kendisini 53.000 dolar seviyesinden 57.000 dolar bölgesine götüren iki adet saatlik yeşil mum sergiledi ve ardından da ayı yeşil renkte kapattı.

Bugün erken saatlerde, kral kripto 58.400 $ seviyesine dokunmak için biraz yükseldi, ancak hemen geri döndü.

Yazım sırasında BTC, CoinMarketCap verilerine göre 57.455 dolardan el değiştiriyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.