Ağustos 28, 2023

11 Milyon Dolarlık Yakım: Kripto Topluluğu Bu Altcoin Yakımını Konuşuyor!


PancakeSwap son zamanlarda gerçekleştirdiği dikkat çekici bir hareketle kripto para dünyasının meraklı gözlerini üzerine çekti. BNB akıllı chain’inin önde gelen merkezi olmayan borsası, platformunun önemli bir özelliği olan token yakma işlemini gerçekleştirerek topluluk içerisinde büyük bir ilgi uyandırdı.

Pazartesi günü, BNB ağının önde gelen merkezi olmayan borsası milyonlarca CAKE yaktı. Bu gelişme altcoin fiyatının yükseleceğine dair duyguları yeniden harekete geçirdi.

Yakım Detayları

Özellikle, en son PancakeSwap yakım olayında, yaklaşık 11 milyon dolar değerinde tam olarak 8.670.968,7 CAKE dolaşımdan kaldırıldı. BSCScan’den alınan verilere göre yakma işlemi 09:28’de (UTC) gerçekleşti.

Token yakma, genellikle bir projenin arzını azaltmak ve böylece varolan token’ların değerini artırmak amacıyla gerçekleştirilir. Bu süreç, belirli miktardaki token’ların kalıcı olarak yok edilmesini içerir. Bu durum, kalan token’ların nadir hale gelmesine ve dolayısıyla mevcut arzın azalmasına yol açabilir. Bunu takiben, arzın azalması genellikle talep ile karşılaştığında fiyat artışlarına yol açabilir.

Bu gelişmenin ışığında bugüne kadar yakılan toplam CAKE token’ları 952.660.681’e (952.66 milyon) yükseldi. Buna göre, PancakeSwap yönetim token’ının dolaşımdaki arzı 213.148.504 (213.1 milyona) token’a düştü.

PancakeSwap’in token yakma işlemi, topluluk üyelerinin projenin geleceği ve altcoin fiyatı üzerine beklentilerini artırdı. Token yakma, genellikle bir projenin geliştiricileri tarafından, projenin sürdürülebilirliğini ve uzun vadeli değerini artırmak amacıyla kullanılır. Bu tür adımlar, topluluk içerisinde projeye olan güveni artırabilir ve yatırımcıların ve kullanıcıların ilgisini çekebilir.

Gelişmeye tepki gösteren bir topluluk üyesi, CAKE’in son iki haftadır deflasyonist kaldığını belirtti. Kripto analisti, token’ın mevcut arzının %50’sinden fazlasının PancakeSwap’teki Cake havuzunda sıkışıp kaldığını ekledi.

PancakeSwap Linea Ağında Başlatılıyor

En son CAKE yakım etkinliği, popüler BSC tabanlı merkezi olmayan borsanın kendi platformunda Linea Ağını desteklemesinden kısa bir süre sonra gerçekleşti. PancakeSwap’in Cuma günü ortaya çıkan Ethereum katman-2 blockchain’ine genişlediğini belirtmekte fayda var. DEX artık Ethereum, Aptos, Polygon zkEVM, zkSync Era, Arbitrum ve Linea dahil olmak üzere çeşitli blockchain’leri destekliyor.

Ancak bu olumlu gelişmeler CAKE’in fiyatını önemli ölçüde etkilemedi. Basın zamanında altcoin, son 30 günde %15’in üzerinde bir düşüş kaydederek 1.27 dolardan işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the crypto basic

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?