11 Büyük Kripto Şirketine Toplu Dava Açıldı!

3 Nisan, New York eyaletinde 7 büyük kripto firmasını hedef alan 11 ayrı dava açıldı. Davaların arkasındaki isim ise Roche Freedman. Bu sınıf davası (toplu dava), Binance, Tron vakfı, Block.one, BitMEX ve diğer büyük birkaç şirketi içeriyor. Davalar ayrıca Changpeng Zhao, Brendan Blumer, Vinny Lingham ve Dan Larimer gibi kripto küresinin ünlü kişiliklerini de içine alıyor.

Davayı açan Roche Freedman’ın iddiasına göre ismi geçen şirketler menkul kıymet yasalarını ihlal ettiler. Söz konusu borsalar ilgili yasalara gözardı ederek token sattılar, bu tokenları üreten şirketler de yatırımcılarını gerektiği şekilde bilgilendirmediler. Davada, Biritanya Virgin Adaları, Kanada, Cayman Adaları, Çin, Estonya, Hong Kong, İsrail, Japonya, Malta, Şeyseller, Singapur, Güney Afrika, İsviçre, Tayvan, ABD ve Vietnam’ı içine alan farklı yerlerden 42 davalı var.

Satışı sırasında yasaların ihlal edildiği tokenlar ise şu şekilde: Aelf, Bibox Token, Bancor, Civic, Eos, ETHLend, Funfair, Kyber Network, Icon, OmiseGo, TomoChain, Tron, Status ve Quantstamp.

ABD New York Güney Bölgesi Federal Mahkemesi’nde açıldı. Fakat korona salgını nedeniyle davanın kısa sürede sonuçlanamayacağı düşünülüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.