100’den Fazla Şirket Popülaritesi Artan Cardano’ya (ADA) Göç Ediyor

Cardano’nun kurucusu ve IOHK İcra Kurulu Başkanı Charles Hoskinson geçtiğimiz günlerde bir röportaj verdi ve birçok üst düzey şirketin Ethereum (ETH) yerine Cardano’yu (ADA) seçtiğini iddia etti. Platformun geleceğini ve platformda şu anda devam eden iddialı gelişmeleri dile getirdi. 100’den fazla şirketin Ethereum blockchain’den Cardano platformuna geçiş sürecinde olduğunu ortaya koydu.

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, son aylarda ADA fiyatlarındaki dalgalanmalı artış ve Cardano’nun hızla artan popülaritesinden dolayı bazı kesimler tarafından eleştiriliyor.

Olga Kharif tarafından da eleştirilen bu büyüme, milyarder Michael Novogratz’ın bile ADA hakkında kitle kaynaklı bilgi sağladığını iddiası ile devam ediyor. Kharif’e, daha uzun süredir piyasada olan köklü rakiplerine göre daha az işlevselliğe sahip Cardano ağını, ADA’nın yine 2021 yılı başlarında tavan yapmasını sağlayan GameStop ile karşılaştırıyor.

Bloomberg’e konuşan Coin Metrics kurucu ortağı Nic Carter, Cardano’da dağıtılan tek bir popüler uygulamanın olduğunun farkında olmadığını ve geliştiricileri arasında da herhangi bir hareketlilik görmediğini söylüyor. Buna rağmen popülaritesinin neden yeniden canlandığına dair şaşkınlıkları devam ediyor.

Cardano Topluluğu, Hoskinson İfadelerinden Rahatsız

Cardano topluluk üyeleri, Charles Hoskinson’nun bazı ifadelerinden rahatsızlık duymaya başlıyor.

Charles Hoskinson, Ethereum’un yüksek bütçelerinden dolayı geliştiriciler için uygun olmadığını savunurken Cardano’nun, blockchain güvenliği ve yönetimi açısından Ethereum’dan üstün olduğunu da dile getiriyor. Hoskinson, Cardano’nun gelişim sürecindeki gecikmeleri bir fırsata çevirerek piyasaya geç girmelerinin avantaj olduğunu iddia ediyor.

Hoskinson, Uniswap, CryptoKitties ve bunlara benzer diğer sistemleri önemsemeyerek, tüm ülkeleri bu blockchain’de çalıştırmak istiyor. Aslında bunun Pet Rocks ve Beanie Babies’e benzer şekilde geçici bir balon gibi olduğunu düşünüyor.

Cardano’nun geliştirilmesi olgunlaştığı ve işlevselliği arttığından, yüzlerce şirket Ethereum’dan, CArdano’ya geçiyor. Yine de bazı eleştirilere maruz kalan Charles Hoskinson, Cardano’dan önce DeFi akıllı sözleşmesinin işlevselliğinin ne kadar kilit bir sektör olduğundan bahsediyorken, bugün bunun tam tersini ifade ediyor.

Charles Hoskinson, 105.000 takipçisi olan ve “kripto rock yıldızı” olarak anılıyor. Cardano’nun merkezi olmayan yol gösterici ilkesine, beklenildiğinden daha az adaletli davranıyor. Catalyst projesinin 7 aydan çok daha kısa bir süre içerisinde büyüyüp şuan ki halini alarak, dünyanın en büyük şeffaf DAO’su olduğunu düşünülüyor.

Kaynak : Crypto News Flash


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.