Şubat 25, 2020

10 Bin Dolarda Tutunamayan Bitcoin Fiyatı Kritik Seviyede

Piyasa değerine bakımından lider kripto para olan Bitcoin, geçtiğimiz haftalarda fiyatını 10.000 doların üzerine çıkarmayı başarmıştı. Ama yatırımcıların sevinci kısa süre içerisinde endişeye dönüştü. Şu an için yaklaşık olarak 9.568 dolardan işlem gören Bitcoin, düşüş trendine mi geçti sorusu ile gündem de yer edindi.

Küçük kayıplar veren Bitcoin için 9.500 dolar seviyesinin kritik bir seviye olduğunu söyleyebiliriz. Önde gelen kripto para analistlerinden Alex Krüger de bu şekilde düşünenler arasında. Bitcoin’in kritik bir seviye bulunduğunu belirten Krüger, 9.000 dolar bölgesinin altının, short pozisyon açanlar için oldukça popüler bir nokta olduğunu ve bunun ciddi bir düşüşe yol açabileceğini düşünüyor.

Krüger ile birlikte hala iyimser analistler de var. Diğer bir kripto analisti olan Josh Rager’e göre Bitcoin günlük olarak 9.500 doların üzerinde kapanış sağladı. Bitcoin henüz düşüşe geçmek için hazır değil. Rager konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Aksini ispatlayana kadar hala iyimserim. Eğer Bitcoin 9.500 dolar veya 9.300 doların altında kapanırsa, düşüncelerimi değiştirmeye başlayacağım.”

Fiyatın nasıl değişeceğini önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?