Mart 17, 2023

1 Milyar Dolarlık Alımın Ardından Bitcoin Yeniden Yükselişe Geçti!

On-chain analitik firması Santiment, 2023’ün en büyük Bitcoin işleminin 16 Mart tarihinde gerçekleştiğini açıkladı. Paylaşılan verilere göre bir balina adresi 1 milyar dolar değerinde Bitcoin alımı yaptı.

Santiment’e göre, 3M219KR5vEneNb47ewrPfWyb5jQ2DjxRP6’ya 1 milyar dolarlık Bitcoin gönderildi. Bu işlem, yılın en büyük BTC on-chain işlemi olarak kayıtlara geçti. Bunların yanında söz konusu adres Ekim ayında 143.310 BTC’ye sahipti, Kasım ayında bir miktar boşaltıldı ve şimdi 40.141 BTC’ye geri döndü. Kasım ayı bu noktada ekstra dikkat çekici, çünkü BTC, FTX’in çöküşünün ardından Kasım 2022’de 15.512 dolara kadar düşmüştü. Balina o tarihten bu yana ilk kez bakiyesini doldurdu.

Bu işlemi takiben bugün Bitcoin yeniden 26.000 dolar sınırını aşarak 26.818 dolar ile gün içi en yüksek seviyelerine ulaştı.

Bunların yanında Bitcoin’in (BTC) 26.000 dolar toparlanması da önemli ağ büyümesiyle aynı zamana denk geliyor. Santiment’e göre, Bitcoin’in ağ büyüme hızı, kripto pazarlarındaki öngörülemeyen dalgalanmaya rağmen gelişiyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : u today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?