Ocak 11, 2023

1.7 Trilyonluk Alım: Balinalar Bu Meme Coin’e Yüklendi!

Ünlü blockchain veri takip sitesi WhaleStats tarafından paylaşılan bilgilere göre, en büyük Ethereum balinaları son yedi gün içinde 1.7 trilyondan fazla SHIB biriktirdi. Bu gelişmenin büyük ölçüde son yedi gün içinde SHIB fiyatının yükselmesine bağlı olarak yaşandığı söylenebilir. Meme coin mevcut fiyatı olan 0.00000875 dolara düşmeden önce son 24 saat içinde 0.000009315 dolara kadar dokundu.

Shiba Inu her zaman balinaların favori kripto paralarından olmuştur. Bu durum, son zamanlardaki balina eylemlerinde de açıkça görülmektedir. WhaleStats’tan alınan veriler, SHIB’nin ilk 100 ETH balinası arasında ticaret hacmi açısından dördüncü sırada yer aldığını da ortaya koyuyor.

Meme coin yakımları yavaşlıyor

2023’ün son birkaç gününde yükselen yakım oranı nihayet yavaşlamış görünüyor. Shibburn’ün güncel verilerine göre son 24 saatte SHIB yakım oranı %5.65 düştü ve bu dönemde ölü-kullanılmayan cüzdanlara 23.794.629 SHIB gönderildi.

Ayın en büyük meme coin yakımı Shiba Inu'dan geldi.

Yakım oranı 9 Ocak’ta %34400’ün üzerine kadar çıkmıştı. Piyasa birkaç günlük yeşil rallinin ardından yönünü tersine çevirmiş gibi göründüğü için SHIB son 24 saatte %5.33 oranında değer kaybetti.

En büyük yatırım

Bunların yanında meme coin’in Hindistan kripto borsası WazirX tarafından tutulan en büyük varlıklarından biri olduğu ortaya çıktı.

Dünya çapındaki kripto para borsaları, FTX’in çöküşünün ardından Rezerv Kanıtlarını (PoR) yayınlamaya devam ediyor. Yakın tarihli bir gelişmede, Hindistan’ın önde gelen kripto para borsası WazirX, Rezerv Kanıtlarını paylaşan son borsa oldu. Yerel haber kuruluşu Business Standard WazirX’in 284.45 milyon dolar değerinde PoR’ye sahip olduğunu bildirdi. Shiba Inu, borsanın toplam rezervinin %19’unu temsil ediyor ve WazirX’in elindeki en büyük kripto para birimi olarak yer alıyor.

Rapora göre WazirX, yaklaşık 54.2 milyon dolar değerinde toplam 6.09 trilyon Shiba Inu (SHIB) token’ına sahip. WazirX tarafından paylaşılan verilere göre ilginç bir şekilde Shiba Inu’yu Ethereum ve Bitcoin takip ediyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : watcher.guru
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?