Mart 17, 2020

Zimbabve, Kripto Paralara Düzenleme Getiriyor

Geçtiğimiz günlerde, sitemiz üzerinden de bildirdiğimiz gibi, Hindistan Merkez Bankası’nın, kripto para yasağı kaldırılmıştı. Bunun yanında Bitcoin yakın zamanda Güney Kore’de yasal hale getirilirken Almanya ve Fransa’da da para olarak tanımlandı. Güncel bir kripto hamlesi ise Zimbabve’den geldi. Zimbabve Merkez Bankası (RBZ) dijital para düzenlemeleri için harekete geçti ve bir politika çerçevesi hazırlamaya başladı.

Zimbabve Merkez Bankası, geçmişte, borsalar üzerinde kripto ticareti yapanlara dair uyarı da bulunmuş olsa da, şu an kripto sektörünün varlığını kabul etmiş ve düzenlemeye ihtiyacının farkına varmış gibi görünüyor.

Ülke yetkilileri kripto şirketlerinin denetlenmesini istiyor. RBZ mali piyasalar ve ulusal ödeme sistemleri müdür yardımcısı Josephat Mutepfa, Cuma günü Bulawayo’daki bir etkinlikte, ülkenin bir fintech çerçevesi geliştirmeye başladığını bildirdi. Ayrıca Mutepfa, düzenleyici çerçevenin, kripto para şirketlerini nasıl faaliyet gösterecekleri konusunda değerlendireceğini de dile getirdi.

Bu yeni gelişme, mevcut korkulu piyasada bile olumlu bir hareket olarak değerlendirilebilir. Bu gibi düzenlemelerin, kripto pazarının tanınırlılığı ve büyümesi açısından sevindirici olduğunu söyleyebiliriz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.