Ana Sayfa Koinler Ethereum (ETH) Yüzde 900’lük Yükseliş Yaşaması Beklenen Kripto Hangisi? Finansal Hizmet Devi Açıkladı!

Yüzde 900’lük Yükseliş Yaşaması Beklenen Kripto Hangisi? Finansal Hizmet Devi Açıkladı!

0

Finansal hizmetler devi Standard Chartered, Ethereum’un potansiyel değerlendirmesi sırasında şaşırtıcı bir tahminin ortaya koydu.

781 milyar dolarlık firma, “Ethereum Yatırımcı Rehberi” başlıklı yeni bir raporda, Ethereum’u (ETH) token başına 26.000 ila 35.000 dolar arasında bir yerde fiyatlandırıyor ve bu, en büyük ikinci kripto para biriminin mevcut seviyesinin yüzde 900’den fazla üzerinde.

“Mevcut ETH fiyatına (4.000 USD’nin hemen altında) kıyasla 26.000-35.000 USD aralığı yüksek görünebilir , ancak mevcut fiyatın hem ETH’nin (BTC’ye karşı) göreceli karmaşıklığını hem de ETH’nin gelişimini çevreleyen belirsizliği yansıttığına inanıyoruz. Başka bir deyişle, potansiyel getiriler BTC’den daha yüksek olsa da riskler de daha yüksek.”

İngiliz bankacılık devi, Ethereum’un tahmin edilen değere ulaşması için; Bitcoin’in iyi performans göstermesinin önemli bir koşul olduğunu vurguluyor.

“Bu değerleme aralığının ulaşılabilir olması için BTC’nin de değerleme aralığının (175.000 ABD Doları olarak tahmin ettiğimiz) üst sınırına yakın bir yerde işlem yapması gerektiğine inanıyoruz. Hakim kripto varlığı (BTC) iyi işlem görürse, diğer kripto varlıklarına ilişkin yatırımcı algısının da iyileşeceğine inanıyoruz.”

Standard Chartered, Bitcoin’i değerlendirmek için tüm kredi kartı şirketlerinin toplam işlem değerlerini BTC’nin piyasa değeriyle karşılaştırdıklarını ve “küresel finans için nakit neyse kripto için Bitcoin’in o olduğunu” varsaydıklarını söylüyor. Firma, Ethereum değerlemesini belirlemek için de benzer bir yöntem kullanıyor.

“Bu analojiyi Ethereum’a genişletirsek; ETH, kripto para piyasası için küresel bankacılık sistemidir – yani, bankacılık sisteminin karmaşık işlemleri içeren non-lineer finansmanı sağlaması gibi, dApps/DeFi’yi sağlayan bir altyapıdır.”

Geçen hafta KoinFinans tarafından da paylaşıldığı üzere, makro guru ve eski Goldman Sachs yöneticisi Raoul Pal da Ethereum’un 20.000 doların üzerinde bir seviyeye ulaşmasının makul bir tahmin gibi göründüğünü söylemişti.

“Fiyat tahminim ETH’nin 20.000 doların üzerine ulaşacak olması ve bu oldukça basit. Yaptığım tek şey, ETH tablosunu Bitcoin 2017 tablosuyla eşlemek. Kusursuz çalışıyor ve size 20.000 dolar sonucunu veriyor. Bunun arkasında çok fazla bir bilim yok, ama doğruymuş gibi geliyor.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

YORUM BULUNMUYOR

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın