Yüzde 170’e Varan Ralliler: Bu 4 Altcoin Piyasaya Meydan Okudu!

  • Kripto piyasaları geçen hafta büyük patlamalar yaşarken bir dizi az bilinen altcoin, yüzde 166’ya varan etkileyici kazançlar yaşayarak diğer kripto para birimlerinden daha iyi performans gösterdi.

Yazım sırasında, Bitcoin (BTC) son yedi günde yüzde 6,8 artışla işlem görürken, Ethereum (ETH) ise aynı zaman dilimi içerisinde yüzde 17’lik bir kazanç elde ediyor.

Celsius (CEL)

İflas eden borç verme platformu Celsius‘un yerel  kripto para birimi olan CEL, piyasa değerine göre en büyük iki kripto varlığının performansını geride bırakan altcoin‘ler listesinde ilk sıraya yerleşti.

Yaşadığı sıkıntılı günlere rağmen CEL, yedi günün en düşük seviyesi olan 1,74 dolardan 4,63 dolara yükseldi. CEL’in bu yüzde 166’lık hareketi, Celsius’un bir dava, bir faaliyetten men emri ve ödeme firması Ripple’ın şirketin sıkıntılı varlıklarını satın almakla ilgilenmesi gibi gelişmelere şahit olduğu iflas işlemleriyle ilgilendiği bir dönemde gerçekleşti.

Kujira (KUJI) ve Flux (FLUX)

Bu haftaya yükselişi ile damga vuran altcoin’lerden bir diğeri ise, perakende yatırımcıları hedefleyen merkezi olmayan finans protokolü Kujira (KUJI) oldu. KUJI, yüzde 108’in üzerinde bir artışla yedi günün en düşük seviyesi olan 0,59 dolardan 1,23 dolara çıkarak etkileyici bir ralli gerçekleştirdi. Yazım sırasında hafif bir düzeltme yaşayan KUJI, 1,19 dolar değerinde işlem görüyor.

Zincirler arası bir oracle ve merkezi olmayan bulut altyapısı ve Web 3.0 ve merkezi olmayan uygulamalar (DApp’ler) için kapsamlı bir geliştirici dostu araçları paketi sunan bulut bilişim projesi olan Flux (FLUX) da bu hafta etkileyici yeşil ralliler düzenliyor. Sedi gün içinde yaklaşık yüzde 106 değer kazanan FLUX, haftanın en düşük seviyesi olan 0,59 dolardan 1,22 dolara kadar yükseldi. O zamandan beri, altcoin geri çekildi ve şu anda 1,06 dolardan işlem görüyor.

Energy Web Token (EWT)

Yükseliş trendine katılan altcoin’lerden bir diğeri ise  daha temiz enerji çözümlerine geçiş yaparken “küresel ekonomiyi karbondan arındırma” amacına sahip olan bir platform olan Energy Web Token (EWT) oldu. Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock tarafından yapılan yeni spot Bitcoin yatırım ortaklığı duyurusunun haberinde bu altcoin’den bahsedilmesiyle, EWT bu hafta dikey bir fiyat hareketi yaşadı.

“BlackRock, RMI ve Energy Web gibi kuruluşların Bitcoin madenciliğinde sürdürülebilir enerji kullanımına daha fazla şeffaflık getirmek için programlar geliştirmesi konusunda teşvik ediyor ve bu girişimlerin etrafındaki ilerlemeyi takip etmeyi planlıyor.”

Enerji sektörüne hizmet etmeyi amaçlayan bir hizmet token’ı olan EWT, bir haftada yaklaşık yüzde 90 artışla yedi günün en düşük seviyesi olan 2,42 dolardan 4,56 dolara yükseldi. EWT, haftanın en yüksek seviyesinden düzeltme yaşadı ve yazım sırasında 4,10 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : TheDailyHodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.