Yükselme Belirtisi Yok, Her Zaman Dibe Vuruyor

0
591

Bugüne kadar, Chainlink gibi %650 oranında artmış ve Bitfinex LEO Token’i gibi %1.150 oranında yükselen kripto para birimlerini gördük. Ayrıca, Stellar (XLM)(% 50), IOTA (%43.80) ve XRP (%39,16) gibi büyük kripto paraların değerini hızla kaybettiğini gördük.

Kripto pazarı 2019’da en iyi kazananlar ve kaybedenlere sahip olmasına karşın, hiçbir kripto para Zcash‘i yenemez. Bu kripto para birimi, Ekim 2016’nın sonlarında başlatıldığından beri sürekli düşüyor.

Sürekli Düşüyor

Tıpkı dünyanın önde gelen kripto parası Bitcoin gibi, gizlilik problemini çözmek için yaratıldı ve 21 milyon arzı var.

Gizlilik sağlamak için, Zcash, zk-SNARKS adlı sıfır bilgi kanıtını kullanır. Bu Token’lar işlem havuzunda veya korumalı havuzdadır – çoğunluğu şeffaf bir havuzdadır ve Zcash Token’larının sadece %5’i ila %7’si korumalı havuzlarda bulunmaktadır. Bununla birlikte, özel işlemlerde “seçici açıklama” seçeneği vardır.

22.7 milyon dolarlık bir piyasa hacmine sahip 32. büyük kripto para birimi şu anda Coincodex’e göre 27.67 Dolar’dan işlem görüyor. Birkaç gün önce, 25 Kasım’da, tüm zamanların en düşük seviyesine 25,45 Dolar’a düştü.

Şimdilerde ZEC, 29 Ekim 2016 tarihindeki tüm günkü 5,941 dolar seviyesinden %100 düştü. O zamandan beri ZEC çöküyor.

Sosyal medya fenomeni ve kripto para yatırımcısı Donalt dedi ki:

“Eğer Zcash’ın açıldıktan sonraki 2. gününde 10.000 BTC yatırsaydınız, bugün elinizde 2 BTC’den daha azı kalırdı. Bu inanılmaz bir düşüş.”

Artan Hash Gücü Karlılığı Azaltıyor

Fiyat sürekli düşerken, ağın hash gücü artıyor. 2019 yılında, hash gücü 2.83 GigaHash / s iken sadece Nisan ayında patlama yaptı ve 18 Ekim’de 5.5 GigaHash / s ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarak %96 artış kaydetti. O zamandan beri 4.17 GigaHash / s’ye düştü.

Bununla birlikte, Bu, kripto para birimi için pek iyi değil çünkü düşen fiyatlar ve artan hash gücü kombinasyonu madencilerin karlılığını olumsuz yönde etkiliyor.

Son zamanlarda madenciler, kurucuların ödülleri dahil toplam 1 milyar dolar gelir elde etti.

Bu arada ağda işlenen günlük işlemler, Aralık 2017’de yapılan boğa sırasında 17.2 milyar dolara yükseldikten sonra 4 milyonun altına kaldı. Günlük aktif adresler de sessiz kaldı.

Hard Fork ve Yarılanma 2020’de Geliyor

Zcash, Aralık ayında gelecek olan ve daha kısa blok süreleri sağlayacak Blossom hard fork güncellemesine sahip.

ZEC protokolünün 2018’de iki güncellemesi vardı, Haziran’daki Overwinter ve Ekim’deki Sapling. Her iki güncelleme de, korumalı adresler için işlemlerin verimliliğini ve ölçeklenebilirliği artırdı.

Dijital para birimi için gelecekteki protokol güncellemeleriyse, 2020’de sona ermesi planlanan bir geliştirici fonu ve gizlilik işlevselliği ve ölçeklendirme mekanizmasını yeniden başlatmayı içeririyor. Ertesi yıl, 840.000 blokta gerçekleşecek olan ilk yarılanma da ödülleri 12.5 ZEC’den 6.25 Zach’a indirecek.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın