Yüklü Alım: Balinaların Gözü Bu Altcoin’de!

0
Yüklü Alım: Balinaların Gözü Bu Altcoin'de!
  • Ethereum ölçeklendirme çözümü olarak işlem gören platformun yerel token’ının fiyatı artmaya devam ederken, balinalar bu altcoin‘i yoğun olarak biriktirmeye devam ediyor

Küresel kripto para piyasası, geçtiğimiz ay büyük bir çöküşe tanık olduktan sonra geniş bir toparlanma yaşamaya devam etti. Bu da Polygon‘un yerel kripto para birimi MATIC, son 2 gün içerisinde yüzde 26, son 7 gün içinde ise yüzde 70 gibi büyük bir kazanç kaydetmesine yol açtı.

Koinfinans.com olarak belirttiğimiz gibi, bununla birlikte, en büyük Ethereum (ETH) cüzdanları, bu fiyat artışının ortasında yoğun bir şekilde MATIC token biriktirmeye devam etti.

WhaleStats zincir üstü veri hizmeti tarafından yayınlanan son tweet’lere göre, büyük Ethereum balinaları, Polygon’da (MATIC) büyük parçalar halinde satın almaya devam ederken, coin haftanın başlangıcından bu yana değerinde büyük artış yaşadı.

ETH balinaları 60 milyon MATIC token yükledi

En büyük ETH balinaları, son 48 saat içinde 36 milyon doların üzerinde bir değere sahip Polygon (MATIC) satın aldı. Bu birikim, 60 milyondan fazla MATIC token eklenmesiyle sonuçlandı.

Bu devasa balinalar arasında “BlueWhale0072” adlı bir balina cüzdan adresi, birden fazla işlemde tek başına 33.5 milyon dolar değerinde Polygon satın aldı. Bununla birlikte, cüzdan tarafından yapılan en büyük birikim işlemi 7.3 milyon dolar değerindeydi. Bu alışveriş, MATIC token’ın son 24 saat içinde ETH balinaları tarafından en çok satın alınan token’lar listesinde kendisine yer edinmesini sağladı.

Balinalar ellerinde 77 milyon dolar değerinde MATIC tutuyor

Balina izleme platformun verilerine daha yakından bakıldığında, Polygon’un ticaret hacmi açısından balinalar tarafından en çok kullanılan ilk 10 coin listesinde yerini aldığı görülebilir. Bunun yanı sıra MATIC, en büyük ETH cüzdanları tarafından en çok kullanılan akıllı sözleşmeler listesinde de kendisine yer edindi. Ayrıca ilk 100 Ethereum balinası kümülatif olarak 77 milyon doların üzerinde MATIC token’ı de elinde tutuyor.

Balinalar, Mayıs ayının başından bu yana geçen altı haftadır aktif olarak MATIC’i satın alıyor. Bun alım sonucunda da 100 milyon ile 1 milyar token’a sahip cüzdanların bakiyelerinde yüzde 9’luk bir artış yaşandı. Bu, MATIC’in Kasım ayından bu yana en büyük birikimi oldu.

Fiyat hareketi

Polygon fiyatı, muazzam bir toparlanma kaydetmesinin ardından bir miktar düşüş yaşadı. Son 24 saatte yaklaşık yüzde 2 düşen MATIC fiyatı, yazım sırasında ortalama 0,58 dolar fiyatla işlem görüyor. Daha hızlı ve daha ucuz işlemler sağlamak için Ethereum blockchainin üzerinde çalışan kripto para birimi yılın başındaki fiyatından ise yüzde 77 daha düşük bir seviyeden işlem görüyor.

Yakın zamanlı bir duyuruda, Polygon, Coinbase’in ana ağlarında para yatırma ve çekme işlemlerini desteklediğini ve artık bir kullanıcının fonları doğrudan Polygon PoS’a gönderip alabileceğini duyurmuştu. Bunun, kullanıcıların ağlarında Dapps kullanmak için sorunsuz bir kullanıcı deneyimine sahip olmalarına yardımcı olması bekleniyor. Kritik gelişme, PoS’u Coinbase’de canlı yayına giren ilk ağ olduğu için Polygon için büyük bir başarı olarak görülüyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın