YouTube’un Ardından Play Store Yasağı: Google, Kripto Uygulaması MetaMask’ı Kaldırdı!

Dünya çapında milyarlarca mobil cihaz tarafından kullanılan ve Google tarafından işletilen Android işletim sisteminin resmi uygulama mağazası Google Play, kripto uygulaması MetaMask’ı kaldırdı.

Geçtiğimiz yıl Google, Play Store’un politikalarını güncelleyerek kripto para medenciliği yapan uygulamalara yasak getirmişti. Söz konusu uygulamanın kaldırılmasına sebep olarak MetaMask’ın, cüzdan sağlayıcısının reddettiği telefon tabanlı madenciliğe izin vermesi gösterildi. Metamask, temelde bir madencilik uygulaması değil buna rağmen Play Store’dan kaldırıldı bu sebeple de beraberinde akıllara pekçok soru işareti getirdi.

Yasağın üzerine MetaMask ekibinden “Android platformunda mahsur kalan kullanıcılara hizmetlerimizi getirmenin başka yolları üzerinde çalışacağız.” şeklinde bir açıklama geldi.

Metamask’ın Play Store’dan kaldırılması, Google ile kripto topluluğu arasında hali hazırda gerginlik olan bir dönemde meydana geldi. Bunun nedeni, son zamanlarda Google’ın sahip olduğu video paylaşım web sitesi Youtube’un kripto içeriklerini kaldırması ve dijital varlık piyasalarını tanıtan veya başka şekilde analiz eden kanalları yasaklamasıdır. Şirket, bunun yanlışlıkla yapıldığını ve bazı kanalları eski haline getirildiğini iddia ediyor.

Youtube olayı, kripto topluluğundaki birçok kişiyi içeriklerini yedeklemenin veya alternatif platformlara taşınmanın yollarını aramaya itti. Kripto para sektöründe bu tarz olumsuz gelişmelerin, daha fazla sorunu beraberinde getirmesinden endişe duyuluyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.