Youtube, Kripto Para İçeriklerini Kaldırıyor Mu?

Youtube, bireysel kanallara yüklenen içerikler ile ilgili belirli kısıtlamalara sahip ve bu kısıtlamalar giderek daha katı hale geliyor. Kripto para videoları da söz konusu kısıtlamalardan etkilenmiş gibi görünüyor.

Youtube’da ki, kriptoyla ilgili içeriğe sahip videoların aniden kısıtlanması ve silinmesi büyük tepki topladı. Chris Dunn’ın YouTube kanalı, 210.000’den fazla aboneyle iyi bir takip oranına sahip. Tamamen kripto içeriği yüklemiyor, ancak Pazartesi günü YouTube’un kripto paralardan bahseden tüm videolarını kaldırdığını fark etti. YouTube tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada sebep olarak, videoların “zararlı veya tehlikeli içerik” kategorisine giriyor olması gösterildi.

10 yıldan fazla bir süredir benzer içerikler ürettiğini ve şimdiye kadar hiçbirinin kaldırılmadığını söyleyen Dunn, twitter hesabından “Daha önce hiç sıkıntı yaşamadım.” dedi.

YouTube’un içerik konusunda kısıtladığı tek üreticisi Dunn değil. 50 binden fazla aboneye sahip Node Investor da sosyal medyadan konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Node Investor’ın söylediklerine göre YouTube, kendisinin yaklaşık bir yıl önce kripto paralarla ilgili paylaştığı bir videoyu kaldırdı.

YouTube, tüm kripto para videolarını mı kaldırmaya hazırlanıyor yoksa sadece birkaç içerik üreticisinin videoları mı kaldırıyor, henüz bilinmiyor. Ancak YouTube’un bu hareketi şimdiden pekçok kişiden tepki toplamayı başardı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.