Yeni SEC Başkanı Ripple (XRP) Davasını Nasıl Etkileyecek?

0
154

Dün, ABD başkanı seçilen Joe Biden’ın yönetiminin eski CFTC’si Gary Gensler’i ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na başkanlık etmek üzere atayacağını belirten haberler çıktı. Biden ya da Gensler, bu haberi henüz doğrulamadı. Bununla birlikte, haberlerin özellikle kripto ekonomisinde spekülasyona yol açması uzun sürmedi. Haber netlik kazanmadan muhtemel başkanın sektörde neleri değiştirebileceğine dair fikirler ortaya atıldı.

Yakın zamanda, Compound Finance Baş Hukuk Müşaviri Jake Chervinsky, konu hakkındaki görüşlerini paylaştı. Avukat 13 Ocak’ta Twitter üzerinden Gary Gensler’in kriptoyu nasıl “derinden anladığını” ve yıllarca Bitcoin‘i “güçlü bir şekilde desteklediğini” kaydetti. En önemlisi, Chervinsky, Gensler’in SEC başkanı olarak seçilmesinin Bitcoin ETF lehine “bir politika değişikliğine işaret edebilceğine” inanıyor.

MIT Sloan’da bir kripto ve blockchain eğitmeni olan Gensler, geçmiş dönemde blockchain teknolojisi için “finans dünyasında ve daha geniş ekonomide değişim için bir katalizör” ifadelerini kullanmıştı. Ancak avukat, Gensler’in başkanlığının Ripple’ın SEC’in suçlamalarıyla yüzleşmesine ve davayı kazanmasına yardımcı olacağına inanmıyor.

“Soruşturma sırasında etrafta olmayan yeni bir SEC başkanını hayal etmek ve burada politikayı tersine çeviren yaptırım eylemini düşünmek oldukça zor.”

Ayrıca tweet’inde Gary Gensler’in XRP hakkındaki fikrini değiştirmeyeceğini belirtti. Gensler’in 2018’de, XRP’nin menkul kıymet özelliklerine sahip olduğuna dair güçlü bir vaka olduğunu söylemişti. Bazı Twitter kullanıcıları ise, Chervinsky’nin Gensler’in XRP’nin durumu hakkında 2018’den itibaren aynı görüşe sahip olacağı fikrine katılmadı. 

Sonuç olarak Gensler’ın seçilmesi, kripto para sektörü için genel olarak iyi bir gelişme olabilir. Görüldüğü üzere kendisi sektöre oldukça ilgili bir isim. Fakat bunun XRP yatırımcılarını nasıl etkileyeceği konusunda tartışmalar devam ediyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın