Yeni SEC Başkanı Ripple (XRP) Davasını Nasıl Etkileyecek?

Dün, ABD başkanı seçilen Joe Biden’ın yönetiminin eski CFTC’si Gary Gensler’i ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na başkanlık etmek üzere atayacağını belirten haberler çıktı. Biden ya da Gensler, bu haberi henüz doğrulamadı. Bununla birlikte, haberlerin özellikle kripto ekonomisinde spekülasyona yol açması uzun sürmedi. Haber netlik kazanmadan muhtemel başkanın sektörde neleri değiştirebileceğine dair fikirler ortaya atıldı.

Yakın zamanda, Compound Finance Baş Hukuk Müşaviri Jake Chervinsky, konu hakkındaki görüşlerini paylaştı. Avukat 13 Ocak’ta Twitter üzerinden Gary Gensler’in kriptoyu nasıl “derinden anladığını” ve yıllarca Bitcoin‘i “güçlü bir şekilde desteklediğini” kaydetti. En önemlisi, Chervinsky, Gensler’in SEC başkanı olarak seçilmesinin Bitcoin ETF lehine “bir politika değişikliğine işaret edebilceğine” inanıyor.

MIT Sloan’da bir kripto ve blockchain eğitmeni olan Gensler, geçmiş dönemde blockchain teknolojisi için “finans dünyasında ve daha geniş ekonomide değişim için bir katalizör” ifadelerini kullanmıştı. Ancak avukat, Gensler’in başkanlığının Ripple’ın SEC’in suçlamalarıyla yüzleşmesine ve davayı kazanmasına yardımcı olacağına inanmıyor.

“Soruşturma sırasında etrafta olmayan yeni bir SEC başkanını hayal etmek ve burada politikayı tersine çeviren yaptırım eylemini düşünmek oldukça zor.”

Ayrıca tweet’inde Gary Gensler’in XRP hakkındaki fikrini değiştirmeyeceğini belirtti. Gensler’in 2018’de, XRP’nin menkul kıymet özelliklerine sahip olduğuna dair güçlü bir vaka olduğunu söylemişti. Bazı Twitter kullanıcıları ise, Chervinsky’nin Gensler’in XRP’nin durumu hakkında 2018’den itibaren aynı görüşe sahip olacağı fikrine katılmadı. 

Sonuç olarak Gensler’ın seçilmesi, kripto para sektörü için genel olarak iyi bir gelişme olabilir. Görüldüğü üzere kendisi sektöre oldukça ilgili bir isim. Fakat bunun XRP yatırımcılarını nasıl etkileyeceği konusunda tartışmalar devam ediyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.