Yeni Nesil Yatırımcıların Dikkatini Üzerine Çeken 3 Kripto Para Birimi!

Kripto paraların dünyasına erken giren ve Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash gibi daha köklü kripto paraların trendlerini yakalayamayan yeni ve meraklı yatırımcılar yeni nesil para birimlerine merak saldı. Yüksek ivme yakalayan ve yatırımcıları kıskacına alan 3 kripto parayı gelin hep beraber inceleyelim.

ChainLink (LINK)

Son zamanlarda birçok atak yapan ve sektörde önemli bir varlık haline gelen ChainLink 2017 yılında ilk olarak tanıtıldı. Temel olarak akıllı sözleşme ile finansal alandaki eksikleri kapatmak hedef olarak belirlendi. Ayrıca ChainLink, Oracle ağının yerel bir tokenidir.

Blockchain teknolojisi tek başına tüm verileri işlemek ve bu verilere erişmekte yetersiz kalabiliyordu. Bu problemin varlığı ChainLink doğuşu için bir alan doğurdu. ChainLink akıllı sözleşme protokolleri ve veri beslemeleri ile Ethereum, Oracle ağına daha kolay ve hızlı bir şekilde yapılabildi.

İlk çıktığı dönemlerde yani 2017 Kasım ayında piyasa değeri yaklaşık olarak 0.14$ seviyelerindeydi. Fakat geçtiğimiz günlerde ve öncesinde yakaladığı ivme ile 15 Temmuz’da 8.6$ seviyelerine kadar işlem gerçekleştirmişti. Haberin kaleme alındığı saatlerde CoinMarketCap’da 7.52$ seviyelerinde işlem görüyor.

350 milyon piyasa arzına ve yaklaşık 2.5 milyon dolar piyasa değeriyle birlikte LINK, EOS ve Monero’yu geride bırakarak cap sıralamasında 11. sıraya oturdu.

Huobi Tokeni (HT)

Huobi kripto para borsasının, borsa içerisinde gerçekleşen bazı durumlar, kararlar, borsanın sağladığı bazı yatırımcı planları ve kripto para ticareti için kullanılan borsanın yerel para birimidir. Yaklaşık piyasa değeri 919 milyon dolar seviyelerinde ve 215 milyon kadar token piyasada işlem görüyor. Geçtiğimiz yıl Şubat ayında 0.9$ alıcı bulurken şu sıralar 4.26$ seviyelerinde CoinMarketCap’da işlem görüyor. Cap sıralamasında 20. Sırada yer alıyor.

Tezos (XTZ)

Haberin son kripto parası Tezos. Temel ortaya çıkış amacı merkezi olamayan uygulamalar (DApp) geliştirmek ve akıllı sözleşmeler tasarlamak üzerineydi. Madencilik ile kazanılamayan bu yerel kripto para, geçtiğimiz Şubat’ta 0.36 dolar seviyelerindeyken bugün 3.01$ seviyelerinde işlem görüyor. 2 milyar dolar gibi ciddi bir piyasa değerine sahip kazandığı ivme birçok yatırımcı için ilgi çekici olmuştur.

Şu anda Cap sıralamasında 13. Sırada yer alıyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.