Yeni Kripto Para Platformu Matrixport

Bitmain’in Eski CEO’sundan Yeni Kripto Platformu

8 Temmuz’daki Bloomberg raporuna göre, dünyanın en büyük bitcoin (BTC) maden havuzlarından biri olan Bitmain’in eski CEO’su kripto ile ilgili bir finansal hizmet başlattı. 

Haziran ayının başındaki girişime ilişkin raporları takiben, Bitmain’in kurucu ortağı ve eski CEO Wu Jihan bugün resmen yeni bir kripto ticaret platformu başlattı. 

Singapur merkezli bir firma olan Matrixport’un, 2018 ayı piyasasının bir sonucu olarak Bitmain’den işten atılan onlarca eski Bitmain çalışanını işe aldığı bildirildi. Matrixport olarak adlandırılan Wu’nun en son çabası, borsada işlem, borç verme ve dijital varlıkların gözaltına alınması için tek duraklı bir platform olduğunu söyledi.

Bloomberg’le yaptığı röportajda Ge, Matrixport’un bir rakip yerine Bitmain’e ortak olacağını belirterek, “şirketin Bitmain’e yakından bağlı olduğunu” vurguladı.

Bitmain’in kurucu üyesi ve şirkette %4 hisse sahibi olan Ge, Matrixport’un Çin kripto para madencilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için Bitmain’in bağlantılarını ve uzmanlığını kullanacağını iddia etti. 

Matrixport, Çin’in kripto para birimleri yasağını aşmak için Singapur’u merkez olarak seçti. 

Matrixport, yatırımcıları için finansal hizmetler geliştirmek üzere ABD’de BitGo Inc. ve Genesis Global Trading Inc. gibi markalara meydan okumayı hedefliyor

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.