Yeni Hack Saldırısı: Yarım Milyon Dolar Değerinde Kripto Para Çalındı!

0
625

Kripto para birimlerinin tanınırlılığı arttıkça kripto para borsalarının sayısı da arttı. Yatırımcıların borsa seçimi de bu durumdan etkilendi; sayı arttıkça borsalar arası rekabet de arttı. Ama değişmeyen tek şey yatırımcıların güvenlik konusunda ki endişeleri oldu. Durum böyleyken zaman zaman borsalar ile ilgili hack haberleri geliyor. Bu haberlere bir yenisi de bugün eklendi.

The Block yapmış olduğu haber ile VİNDAX borsasının üç gün önce hacklendiğini iddia etti. Kripto para borsası VinDAX, bugün yapmış olduğu resmi açıklama ile bu iddiayı doğruladı.

VinDAX tarafından yapılan açıklamada, borsanın 500 bin dolarlık bir zarara uğradığı belirtildi. Borsanın açıklamasına göre hiçbir müşterinin bu durumunda etkilemeyecek. Ek olarak bu saldırı sebebiyle borsa da hiçbir faaliyetini engellemeyeceği bilgisi paylaşıldı. Borsa saldırıyı resmi Telegram kanalı yöneticisi tarafından yapılan açıklama ile bildirdi.

Yapılan bir araştırmaya göre 2019 yılındaki bütün hacklenmelerin yaratmış olduğu toplam maliyet 105 milyon doları aşmış durumda.

Borsa hack olaylarının sayısı son zamanlarda artış gösterdi. Geçtiğimiz Eylül ayında benzer bir saldırıyı Türkiye merkezli Bitexlive borsası yaşamıştı. Şu an en güvenli borsa olarak bilinen Binance bile tarihte pekçok hack vakası ile karşı karşıya kaldı. Hack sayılarındaki bu artış sektörü olumsuz olarak etkilemekte. Maalesef ki saldırılar kripto para piyasasına olan güveni azaltıyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın