Yeni Balinalar Bu Meme Coin’e Akın Etti: 37 Milyon Dolarlık Alım!

Geçtiğimiz hafta kripto balinaları arasında Dogecoin’in (DOGE) artan bir benimsenmesi oldu. Bu büyük yatırımcılar, kripto para birimindeki yatırımlarını artırmak için meme coin’in düşük fiyatından yararlanıyor. Daha fazla Dogecoin alan mevcut yatırımcıların yanı sıra, yeni balina yatırımcıları da meme coin’e ilgi duyuyor. Detaylar haberimizde.

Ali Martinez adlı önde gelen bir kripto para analistine göre, geçen hafta altı yeni balina yatırımcısı Dogecoin ağına katıldı. Bu yatırımcılar toplamda yaklaşık 37.2 milyon dolar değerinde 620 milyon DOGE satın aldı.

Martinez “Kabaca 6 yeni balina ağa katıldı ve yaklaşık 620 milyon DOGE topladı” dedi.

Diğer yüksek değerli yatırımcıların geçtiğimiz hafta meme coin için yaptıkları harcamalar da oldukça dikkat çekti. Verilere göre 100 milyon ila 1 milyar Dogecoin tutan adres sayısı artıyor. Bir IntoTheBlock grafiğine atıfta bulunan Martinez, 100 milyon ila 1 milyar Dogecoin tutan adres sayısının geçen hafta %5.13 arttığını söyledi.

DOGE 24 Saatte %2.5 Yükseldi

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Dogecoin’in balina yatırımcıları tarafından büyük çapta benimsenmesi, kripto para biriminin fiyatını hafifçe ralli yapmaya itti. Kripto para toplama platformu Coingecko’nun verilerine göre, Dogecoin son 24 saat ve yedi gün içinde sırasıyla %2.5 ve %3.4 oranında değer kazandı.

DOGE’nin geçen yıl tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.73 dolarla zirveye ulaşmasından bu yana uğradığı kayıplarla karşılaştırıldığında bu hafif kazanç hiçbir anlam ifade etmese de, yatırımcılar meme coin fiyatının tekrar yükseleceği konusunda iyimser. Bunun en büyük göstergesi de, DOGE’nin balina yatırımcıları arasında yaygın olarak benimsenmesi.

Bunların yanında, balina yatırımcılarının kripto para birimine neden büyük ilgi gösterdiği belli değil. Bununla birlikte, Elon Musk ve Mark Cuban da dahil olmak üzere en iyi kripto para birimi paydaşlarından yıllar içinde aldığı desteğin ardından, yatırımcıların kripto para birimine neden hala milyonlarca dolar yatırdığı anlaşılabilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : the crypto basic


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.