Nisan 30, 2022

Yatırımcıların Ethereum Birikimi Dikkat Çekti – 142.000 ETH Eklendi

Ethereum, kripto para piyasasının ve genel olarak DeFi’nin ana akım olarak benimsenmesinde önemli bir rol oynamıştır. Ethereum’un piyasa değeri şu anda 340 milyar dolar, bu da kripto para biriminin son on yılda ne kadar büyüdüğünü gösteriyor. Bu büyüme, bu uzun yolculukta hayati bir rol oynayan ETH sahiplerini de içeriyor.

Ethereum Birikimi Dikkat Çekti

Basın zamanında, ETH paydaşları, Santiment’in verilerine göre etkileyici bir birikim çılgınlığı gösteriyor. Bu paydaşlar, ‘son 10 gün içinde çantalarına’ 142 bin ETH ekledi. Aşağıdaki grafik, bu alışveriş çılgınlığının grafiksel bir örneğini sergiliyor.

ethereum veri

Analitik firması ayrıca şunları ekledi:

“Aralık ortasına kadar giden uzun bir düşüşten sonra, bu, dört ay içinde gördüğümüz en sürdürülebilir birikim seviyesi.” 

Ethereum adresleri geçen yıldan bu yana istikrarlı bir şekilde arttı. Veriler, Ethereum ağının 2021’de sıfırdan daha büyük bir bakiyeye sahip 18.36 milyon adres kazandığını ortaya koydu. Bu, ayda 1.53 milyon yeni adres gibi şaşırtıcı bir büyüme oranına denk geliyor.

ethereum adres sayısı

Öte yandan IntotheBlock verilerine göre, ETH sahiplerinin %70’i büyük kazançlar elde ederken, %28’i zararda. Ancak genel olarak bu veri, ETH sahipleri için geçmişten gelen bir yükseliş senaryosunu yansıtıyor ve bunun gelecekte de devam etmesi beklenebilir.

Ek olarak, Ethereum güncellemeleri (Merge) gas ücretini düşürmeye ve ağın hızını artırmaya başladı bile. ETH’nin ortalama gas fiyatı, basın zamanında, 54.69 Gwei’de seviyesinde. Bu, düne göre %4,29 ve bir yıl öncesine göre %23,87’lik bir düşüş yaşandığını gösteriyor.

Yaklaşan “Merge” ve azalan ücret yapısı ile, yeni yatırımcıların ekosisteme katılmayı düşüneceği için bir miktar ivme büyümesine tanık olacağımız söylenebilir.

Herkes Aynı Fikirde Mi?

Ancak, herkes bu anlatıya katılmıyor gibi görünüyor. Bazı Ethereum (ETH) sahipleri, kendilerini hafta sonuna giren değişken kripto piyasalarından korumak için risklerini azalttı. En büyük 100 Ethereum cüzdanı, son 24 saat içinde önemli ETH çıkışlarına tanık oldu. Whalestats’a göre, bu baskın sahipler son iki gün içinde ETH’de yaklaşık 783.734 dolar sattı.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : AMBCrypto


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.