Yatırımcılar Dikkat, Ethereum Merge Tarihi Değişebilir

Ethereum blockchain’inde ortalama hash oranı 900 TH’s’nin üzerine çıktığından dolayı, 15 Eylül tarihinde beklenen Ethereum Merge, daha erken bir tarihte gerçekleşebilir. Hash oranında yaşanan beklenmedik artış, madencilerin Ethereum iş kanıtından, hisse kanıtına geçmeden önce daha fazla kâr elde etmek istemelerinin bir sonucu olabilir.

Ethereum’un geliştiricileri ve kullanıcıları, Birleştirme’nin 15 Eylül’de yayınlanması için hazırlık yapıyor. Ancak madencilerin başka planları var gibi görünüyor. Madenciler, Birleşmeden önce Ethereum (ETH) madenciliği yapmak için yarışırken ortalama hash oranı 900 TH/s’nin üzerine çıktı. Bu, Birleştirmenin 15 Eylül’den daha erken gerçekleşmesiyle sonuçlanabilir.

OkLink “Ethereum The Merge Countdown” verilerine göre, Birleştirme hazırlığı artık %98.21 tamamlanmış durumda, terminal toplam zorluğu (TTD) 57691088811453340461380 seviyesine geldi. Mevcut hash oranı 887 TH/s’nin üzerinde.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin‘in de açıkladığı gibi, Birleşmenin “kesin tarihi hash oranına bağlıdır.” Ayrıca, Birleştirme 5875000000000000000000000 TTD’de tetiklenecektir. 872,2 TH/s ortalama hash oranı, 15 Eylül’de Birleştirmeyi tetiklemek için yeterli bir tarih olarak yorumlanıyor.

Ancak ağ hash oranında son artış sonrasında beklenen birleşme 15 Eylül’den daha erken bir tarihte gerçekleşebilir. Aslında ortalama hash oranı 900 TH/s’nin üzerinde olmaya devam ederse, Birleşme 11 Eylül’de tetiklenebilir. Mevcut hash oranı seviyeleri, birleştirmenin 12-14 Eylül arasında gerçekleşmesinin önünü açıyor.

WhenIsTheMerge web sitesine göre, tahmini tarih 14 Eylül olarak gösteriliyor.

Ethereum Merge, 6 Eylül’de Beacon Chain’deki Bellatrix yükseltmesinden sonra gerçekleştiği sürece herhangi bir sorun olmayacaktır. Birleştirme, Paris yükseltmesinden 15 dakika sonra tamamlanmış sayılacak. Paris yükseltmesi, Mainnet’te uygulanacak.

Ethereum (ETH) fiyatı büyük olasılıkla EIP-1559 yazma mekanizması nedeniyle Birleştirmeden sonra fiyatında değer kaybı yaşayacak. Ayrıca, Vitalik Buterin daha önce ETH fiyatının Birleşme sonrasında deflasyonist olacağını ve belirli koşullar altında yükselmeye başlayacağını doğrulamıştı.

Ethereum trader’ları, ETH varlıklarını Birleşmeden önce satmayı planlıyor gibi görünüyor. Aslında, balinalar ETH varlıklarını satarken, ETH fiyatı Birleşme öncesinde çoktan düşmeye başladı. Şu anda, ETH fiyatı son 24 saatte yaklaşık %3 düşüşle 1500 dolar seviyesinin üzerinde işlem görüyor. Ancak uzmanlar, fiyat risklerinin 1000 dolara düştüğünü öne sürüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.