Ana Sayfa Haberler Yatırım Startejistinden Korkutan Kripto Uyarısı!

Yatırım Startejistinden Korkutan Kripto Uyarısı!

0
Yatırım Startejistinden Korkutan Kripto Uyarısı!

Ünlü bir yatırım stratejisti olan Jeremy Grantham, kripto piyasası da dahil olmak üzere tüm piyasaların patlamaya hazır büyük bir balonun içinde olduğunu iddia etti. Kıdemli yatırımcıya göre, son birkaç yılda gerçekleşen kripto piyasasındaki artış, patlamaya hazır bir piyasa balonunun sonuna yaklaştığını gösteriyor. Grantham, Fed’in müdahalesinin bile durumu düzeltemeyeceğini ekliyor. İşte detaylar

Kıdemli yatırımcı Jeremy Grantham’a göre kriptoya asla güvenilmez

Jeremy Grantham’a göre, tahviller, gayrimenkuller, hisse senetleri ve emtialardan kripto para piyasasına kadar tüm piyasa yakında patlamaya hazır bir balonun içinde. Boston merkezli bir varlık yönetimi firması olan Grantham, Mayo & van Otterloo’nun (GMO) kurucu ortağı ve baş yatırım stratejisti olan Grantham, bunu yakın zamanda yayınlanan bir raporda belirtti.

Ünlü İngiliz yatırımcıya göre, kripto kendisinde herhangi bir güven uyandırmıyor. Grantham biraz daha ileriye gidiyor ve mümkünse yatırımcıların kripto pazarından tamamen kaçınmasını tavsiye ediyor.

Bunların yanında Grantham ABD piyasalarının da şimdiye kadar kaydedilen en büyük çöküş için olgunlaştığını tahmin ediyor. Kasvetli piyasa görünümü için işaret ettiği nedenler arasında, fiyatlarında büyük artışlara yol açan meme tabanlı hisse senetleri, meme coin’ler ve NFT’lerin çılgınca satın alınmasına yol açan “çılgın yatırımcı davranışı” olarak adlandırdığı şey yer alıyor. Ayrıca, spekülatif hisse senetlerinin değerindeki Şubat 2021’deki düşüşün de bu “süper balonun” kanıtı olduğuna dikkat çekiyor.

Ünlü stratejiste göre, hiçbir şey piyasayı çökmekten kurtaramayacak, Federal Rezerv Bankası’nın müdahalesi bile.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

YORUM BULUNMUYOR

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın