Yatırım Gurusu Jim Cramer, İddiaya Göre Bitcoin Satın Aldı!

Popüler kripto analisti Anthony Pompliano, yatırım gurusu Jim Cramer’ı Bitcoin almaya ikna ettiğini iddia etti.

Cramer’ın Mad Money isimli televizyon şovunun günlük 200.000’den fazla izleyicisi var ve söz konusu iddia küçük bir yükselişle aynı zamana denk geldi. Fakat Jim Cramer piyasaları harekete geçirecek kadar etkili mi?

Pompliano, 10 Eylül’deki bir röportajda Jim Cramer’ı Bitcoin’e yatırım yapmaya ikna ettiğini belirtti. Binlerce Twitter kullanıcısı Pompliano’nun tweet’ine övgüler yağdırdı. Bunun yanında henüz kanıtlamak mümkün olmasa da, açıklama BTC fiyatında yaşanan küçük bir yükselişten önce geldi.

Bir televizyon kişiliği olan Cramer, daha önce programlarında Bitcoin’i ele almıştı. Ancak, satın alma konusunda bir açıklama yapmadı. Cramer’ın, Bitcoin’e karşı tavrı çok sert değildi. Fakat şu an Bitcoin’e daha ılımlı bir bakış açısı kazanmış olacak ki, Bitcoin satın almaya ikna olmuş.

Son zamanlarda, farklı birkaç ünlü isim de kripto alanına girdi. Barstool Sports lideri Dave Portnoy, Winklevoss ikizleriyle Bitcoin’i tartışan popüler bir Youtube videosunda yer aldı. Mayıs ayında, hedge fon yöneticisi Paul Tudor Jones, portföyünün %1’inden fazlasını Bitcoin için ayırdığını söyledi. Bunlar sektörün popülerliği açısından oldukça iyi gelişmeler.

Cramer ise aslında, arayanların ona en çok belirli hisse senetleri hakkında ipucu sordukları Mad Money programı ile biliniyor. CNBC’de günde birkaç kez yer alıyor ve tavrı hem yatırımcılar hem de izleyiciler tarafından beğeniliyor. Mad Money bu yıl popülaritesini %64 artırdı.

Cramer’ın ayrıca fikirleri ve hayatı haber değeri taşıyor. Bunun yanında, Hazine Bakanı Steve Mnuchin gibi finans dünyasından önemli kişilerle röportajlar yapıyor.

Mad Money izleyecilerinin tümünün Cramer’ın görüşleriyle çok fazla kazanç elde ettiğini söylemek güç. Birçok yatırımcı Cramer’ın telefon görüşmelerini dinlese de yaptığı her görüşmenin iyi olduğunu söyleyemeyiz. Ancak CNBC’yi izleyen herhangi biri, ona uymasa bile onun tavsiyesini duyacaktır. Bunu da Bitcoin adına iyi bir gelişme olarak değerlendirebiliriz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.