Yatırım Gurusu Jim Cramer, İddiaya Göre Bitcoin Satın Aldı!

0
211

Popüler kripto analisti Anthony Pompliano, yatırım gurusu Jim Cramer’ı Bitcoin almaya ikna ettiğini iddia etti.

Cramer’ın Mad Money isimli televizyon şovunun günlük 200.000’den fazla izleyicisi var ve söz konusu iddia küçük bir yükselişle aynı zamana denk geldi. Fakat Jim Cramer piyasaları harekete geçirecek kadar etkili mi?

Pompliano, 10 Eylül’deki bir röportajda Jim Cramer’ı Bitcoin’e yatırım yapmaya ikna ettiğini belirtti. Binlerce Twitter kullanıcısı Pompliano’nun tweet’ine övgüler yağdırdı. Bunun yanında henüz kanıtlamak mümkün olmasa da, açıklama BTC fiyatında yaşanan küçük bir yükselişten önce geldi.

Bir televizyon kişiliği olan Cramer, daha önce programlarında Bitcoin’i ele almıştı. Ancak, satın alma konusunda bir açıklama yapmadı. Cramer’ın, Bitcoin’e karşı tavrı çok sert değildi. Fakat şu an Bitcoin’e daha ılımlı bir bakış açısı kazanmış olacak ki, Bitcoin satın almaya ikna olmuş.

Son zamanlarda, farklı birkaç ünlü isim de kripto alanına girdi. Barstool Sports lideri Dave Portnoy, Winklevoss ikizleriyle Bitcoin’i tartışan popüler bir Youtube videosunda yer aldı. Mayıs ayında, hedge fon yöneticisi Paul Tudor Jones, portföyünün %1’inden fazlasını Bitcoin için ayırdığını söyledi. Bunlar sektörün popülerliği açısından oldukça iyi gelişmeler.

Cramer ise aslında, arayanların ona en çok belirli hisse senetleri hakkında ipucu sordukları Mad Money programı ile biliniyor. CNBC’de günde birkaç kez yer alıyor ve tavrı hem yatırımcılar hem de izleyiciler tarafından beğeniliyor. Mad Money bu yıl popülaritesini %64 artırdı.

Cramer’ın ayrıca fikirleri ve hayatı haber değeri taşıyor. Bunun yanında, Hazine Bakanı Steve Mnuchin gibi finans dünyasından önemli kişilerle röportajlar yapıyor.

Mad Money izleyecilerinin tümünün Cramer’ın görüşleriyle çok fazla kazanç elde ettiğini söylemek güç. Birçok yatırımcı Cramer’ın telefon görüşmelerini dinlese de yaptığı her görüşmenin iyi olduğunu söyleyemeyiz. Ancak CNBC’yi izleyen herhangi biri, ona uymasa bile onun tavsiyesini duyacaktır. Bunu da Bitcoin adına iyi bir gelişme olarak değerlendirebiliriz.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın