Nisan 23, 2022

Yatırım Devi Bu Metaverse Coin’i Seçti: 11.3 Trilyon Dolarlık Varlığı Var!

Yönetimi altında 11.3 trilyon dolarlık varlığa sahip büyük bir finansal hizmetler şirketi olan Fidelity Investments, metaverse borsa yatırım fonunun (ETF) lansmanı için sekiz katlı bir öğrenim merkezi açarak metaverse dünyasına girdi. Fidelity Stack, “kullanıcıların yürüyerek veya hatta teleport yoluyla keşfetmeleri için bir lobi, dans pisti ve çatı katı gökyüzü bahçesi ile donatılmış çok-katlı bir tasarım” sunuyor.

Fidelity Metaverse’e Giriyor

Fidelity Investments aracı kurumun “yatırım temellerini öğrenmenin yeni bir yolunu sunmayı amaçlayan ilk sürükleyici metaverse deneyimi” olarak tanımladığı “The Fidelity Stack”ın büyük açılışını duyurdu. En büyük finansal hizmet firmalarından biri olan Fidelity’nin, şu anda yönetimi altında 11.3 trilyon dolarlık varlığı bulunuyor.

Firmanın duyurusuna göre Fidelity Stack, ziyaretçilerin farklı yatırım yöntemleri hakkında bilgi edinebilecekleri, metaverse’de inşa edilmiş sekiz katlı bir yapıdır. Yapının bir katının tamamı, firmanın metaverse yatırımlarına odaklanan, yeni borsada işlem gören fonu olan Fidelity Metaverse ETF (FMET) hakkında bilgi sağlamaya adanmıştır. Fidelity duyuruda metaverse hamlelerini şu şekilde açıkladı:

“Decentraland’da inşa edilen Fidelity Stack, kullanıcıların yürüyerek veya hatta teleport yoluyla keşfedebilmeleri için bir lobi, dans pisti ve çatı katı gökyüzü bahçesi ile donatılmış çok katlı bir tasarıma sahiptir.”

Duyuruda açıklanana göre firmanın metaverse deneyimine katılan kullanıcılar, yatırımın temellerini oyun yoluyla öğreniyor:

“Fidelity Stack’in Invest Quest’inde, kullanıcıların ETF’ yatırımlarının temellerini öğrenerek yol boyunca önlerine çıkan ‘küreleri’ toplamaları ve binayı aşmaları bekleniyor.”

decentraland
Fidelity Stack / Kaynak: Decentraland

Decentraland nedir?

İlk olarak Şubat 2020’de piyasaya sürülen Decentraland (MANA), orijinal Metaverse kripto parası ve gelişmekte olan bu sektörün öncüsüdür. Çoğu trader’ın favorisi olan Decentraland, oyuncuların arazi satın almalarına ve sanal evreni keşfetmelerine olanak tanıyan 3D blok zinciri tabanlı bir metaverse’e sahiptir.

Ziyaret edilecek ve keşfedilecek yüzlerce yer ile bir 3D tarayıcı deneyimi sunan platformda kumarhaneler, konserler, galeriler vb. şeyler dahil olmak üzere çeşitli deneyimler mevcuttur.

MANA Metaverse’e olan ilgiden faydalanıyor

2021 yılında yaşanan kripto patlamasıyla birlikte hep birlikte blok zincirine ve metaverse sektörüne olan ilginin arttığına şahit olduk. Bu yeni sektöre olan ilgideki artış birkaç büyük finans kurumunun da dikkatini çekti ve kurumlar metaverse dünyasına girmek için birbirleri ile yarıştı.

Büyük kurumsal ilgiden Decentraland da payını aldı ve Şubat ayında küresel yatırım bankası JPMorgan, bir lounge açmak için metaverse platformu olarak Decentraland’ı seçti.

Fidelity’nin pazarlama kanalları ve gelişmekte olan platformlar başkanı Kathryn Condon konuyla ilgili şunları söyledi:

“İster blok zinciri teknolojisinin yükselişi ister yeni bir dijital evrenin gelişimi yoluyla olsun, birbirimizle ve paramızla ilişki kurma şeklimiz hızla değişiyor. Metaverse’e girme hamlemiz de bu akılda tutularak tasarlanmıştır.”

Geçtiğimiz ay Citi, metaverse’in 2030 yılına kadar beş milyar kullanıcıyla 13 trilyon dolarlık bir sektör olabileceğini tahmin etmiş, küresel yatırım bankaları Goldman Sachs ve Morgan Stanley ise metaverse’in 8 trilyon dolarlık bir fırsatı temsil ettiğini tahmin ettiklerini belirtmişti.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : news.bitcoin


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.