Yapay Zeka’dan Dogecoin Fiyat Tahmini: Bu Seviye Mümkün!

Dogecoin (DOGE), 2023 yılının ilk günlerinde yükseliş için birtakım sinyaller verdi. Nitekim FTX çöküşüyle başlayan endişeler DOGE üzerinde de baskı uygulamaya devam ediyor.

Boğalar ve ayılar önde gelen meme coin‘in fiyatını etkileyemecek kadar zayıf. Yatırımcılar ise bu zayıflığı bir kenara bırakarak 2023’ün ilk haftasındaki performansı baz alıyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Dogecoin şüphesin 2023’ün en dikkat çeken meme coin’lerinden birisi olma ihtimali taşıyor.

Algoritmadan Dogecoin Fiyat Tahmini

PricePredictions’ın algoritması da Ocak 2023 için Dogecoin fiyat tahminini paylaştı. Algoritmanın tahminine göre DOGE fiyatı 31 Ocak 2023’te 0,071286 dolardan işlem görecek. Bu da %1,7’lik hafif bir düzeltme anlamına geliyor.

Fiyat tahmini, hareketli ortalam (MA), göreceli güç endeksi (RSI), MACD ve Bollinger Bantları gibi farklı teknik göstergelere dayanıyor.

Dogecoin fiyat tahmini

DOGE Fiyatı Yükselecek mi?

Dogecoin, haber hazırlanırken, konsolidasyon aşamasını uzatarak günlük %0,1’den az kazançla 0,0725 dolardan işlem görüyor.

DOGE fiyat tahmin

DOGE fiyatı şu an 0,0729 dolarlık bir dirençle mücadele ediyor. Fiyat bu direnci aşarsa, varlığın 0,073 dolara doğru bir yükseliş trendine girmesi muhtemel.

TradingView’deki bir günlük göstergeler Dogecoin için büyük ölçüde düşüş eğiliminde. Gösterge 14 seviyesinde yani “satış” bölgesinde yer alırken, hareketli ortalamalar 13’te “güçlü satış” seviyesinde. Osilatörler 9 seviyesinde yani “nötr” durumda.

DOGE teknik analiz

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasıyla büyük bir trend yakalayan DOGE, sosyal medya devinden gelecek bir haber ile yeniden yükselme ihtimaline sahip. Nitekim bu haberler gelmese dahi spekülasyonlar zaman zaman yükselişi tetikleyecektir.

Balinaların aktivitesindeki bir artış da arzı azaltarak doğal bir fiyat artışını tetiklemeye yakın görünüyor. 2022’deki %54’lük düşüşe rağmen kripto para piyasasından daha iyi performans gösteren DOGE, umutlarını sürdürüyor.

Diğer yandan, topluluk Libdogecoin, Dogecoin Standard ve GigaWallet gibi yeni ürünlere odaklandıkça DOGE yükselişe geçebilir.

Kaynak : FinBold


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.