Y Kuşağının %45’i Geleneksel Varlıklar Yerine Bitcoin’e Yatırım Yapmayı Tercih Ediyor

Tokenist tarafından yakın zamanda oluşturulan bir anket raporu, dünya çapındaki insanların Bitcoin gibi merkezi olmayan bir varlığın değerini görmeye başladığını ortaya koydu. Anket, 17 ülkedeki 4.852 katılımcının %47’sinin büyük bankalara kıyasla Bitcoin’e güvendiğini iddia etti. Bu, son üç yılda %29’luk bir artışa işaret ediyor.

Araştırmacılar ilk olarak, Bitcoin‘e yönelik tutumlar hakkında birkaç 2017 anketi derlediklerini ve bunları, varlığa yönelik tutumların son üç yılda nasıl değiştiğini değerlendirmek için bir temel olarak kullandıklarını belirtiyorlar. İkinci olarak, katılımcılara doğrudan COVID-19’un neden olduğu piyasa dalgalanmalarının Bitcoin görüşlerini nasıl etkilediğini sorgulayarak anket sürecine devam ettiklerini dile getirmişler.

Bitcoin sadece on yaşında ve nispeten küçük bir varlık olduğu için sonuçlar dikkat çekti. Ankete katılan y kuşağı yaş kategorisindeki insanların %45’i, hisse senedi ve hatta altın yerine Bitcoin’e yatırım yapmayı tercih ettiklerini söyledi.

Anketi yürüten araştırmacılara göre, sonuçlar BTC’nin “alternatif, uzun vadeli bir değer deposu” olarak yaygın bir şekilde benimsenmesi için iyi bir konuma sahip:

“Bu veriler, Bitcoin’in parlak bir geleceğe sahip olduğunu ve mevcut piyasa krizinden önemli ölçüde fayda sağlayacağını göstermektedir. Geleneksel yatırım araçlarına olan güvenin azalmasıyla Bitcoin, yatırımcılara alternatif, uzun vadeli bir değer deposu sunmaya hazırlanıyor.”

Buna ek olarak Peter Brandt’da geçtiğimiz günlerde, Y jenerasyonun , finansal durumlarını iyileştirmek için net servetlerinin en az yüzde 10’unu Bitcoin‘e yatırması gerektiğini söylemişti.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.