Bitcoin Haberler

“Y” Kuşağı Bitcoin’i Tercih Ediyor

single-image

Bu yılın başında Blockchain Capital’in yaptığı araştırmaya göre; 18-34 yaş aralığında bulunanların yüzde 42’si önlerindeki beş yıl içinde Bitcoin almayı düşünürken, 45-54 yaş aralığında bulunan grupta bu oran yüzde 25’lere kadar geriliyor.

Blockchain Capital’in yaptığı bu araştırmaya göre, genç nüfusun Bitcoin ve diğer kripto paralara bakışı daha yaşlı olanlara göre daha olumlu. Geçtiğimiz günlerde bu araştırmayı destekleyen başka bir açıklama yapıldı. Bloomberg’in ETF IQ bölümünde ünlü yatırım şirketinin kurucusu “y” kuşağının Bitcoin’i altına tercih ettiğini açıkladı.

“ “Y” kuşağı sınırlı ve ilişiği net olmayan altına yatırım yapma konusunda iştahlı görünmüyor. Buna rağmen Bitcoin başta olmak üzere diğer kripto paralara olan yatırım iştahları altına göre çok daha fazla. Bu iştah kuşkusuz ki Bitcoin ve diğer kripto paraların geleceği konusunda güven verici.”

Fonlar üzerinde uzmanlaşmış olan The EFT Store isimli danışmanlık grubunun başkanı Nate Gareci konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Gareci’ye göre,

“Y” kuşağı Bitcoin’i dijital bir altın olarak görüyor ve böyle görenlerin oranı yüzde 90’a varıyor. Kripto para piyasası düzenlenmiş olmasa da şuan, bu gelecek için umut vaad eden bir görünüş.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!
2 Yorum
  1. Matlyuba Nishanova 4 ay önce
    Cevapla

    Yaşım 58 bitcoine katılabilirmiyim

Bir Yorum Yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz