XRP’yi Listeden Çıkaran Borsalar Arasına, Blockchain.com da Katıldı!

tİlk kripto cüzdanlarından biri olan ve şimdi bir kripto para birimi borsası olan Blockchain.com, ABD finans piyasası düzenleyicisinin iddialarına ve Ripple aleyhine açılan davaya atıfta bulunarak XRP ticaretini askıya alan son isim oldu.

Borsada XRP token’ları ile alım satım, 14 Ocak’tan itibaren yani önümüzdeki hafta askıya alınacak. Ripple aleyhindeki davanın belirsizliği göz önüne alındığında, Blockchain.com, diğer borsalara benzer şekilde, hizmetlerin devam ettirilmesi için herhangi bir geçici tarih vermedi.

Bununla birlikte, XRP bakiyelerine sahip Blockchain.com müşterilerinin token’ı gönderebileceğini ancak alamayacağını belirten resmi duyuru, XRP sahiplerinin kripto para borsasında bazı sınırlı hizmetlere sahip olacak. Duyuruda, “Listelenen varlıklar için destek sağlamak ve iptal etmek devam eden bir süreçtir” denildi:

“Blockchain.com’da, Borsa ve Cüzdanımızda hangi varlıkları listeleyeceğimize ve muhafaza edeceğimize karar verirken, ağ güvenliğinden yasal uyumluluğa kadar her şeyi ve daha fazlasını ortaya çıktıkça gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.”

Bir düzineden fazla bilinen borsa ve diğer kripto şirketleri, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun misilleme eyleminin ardından XRP hizmetlerini bıraktı. Coinbase, Bittrex, Bitstamp ve eToro, XRP ticaretini askıya alanlardan yalnızca bazıları. Binance, ABD’deki yan kuruluşu XRP ticareti sunmaya devam ederken, Binance.US önümüzdeki hafta sorunlu dijital para birimini kaldıracak.

Tüm bunlar XRP’nin piyasa fiyatını olumsuz etkiledi. Bitcoin ve diğer büyük kripto para birimleri toparlanırken XRP, baskı anında 0.22 dolar civarında mücadele ediyor ve işlem görüyor.

İlginç bir şekilde, Uphold ve Revolut gibi birkaç borsa XRP’yi sunmaya devam etmeye karar verdi. Uphold, Ripple’a verdiği desteği açıkça dile getirdi ve mahkeme token’ın kaderine karar verene kadar herhangi bir işlem yapmayacağını duyurdu.

Bunların yanında Kaliforniya merkezli ödeme şirketi Ripple, ön duruşma konferansı için önümüzdeki ay SEC ile görüşmeye hazırlanırken, şirket şu anda başka bir davayla karşı karşıya. Bu kez yatırımcılarından biri olan Tetragon Financial Group Ripple için şikayette bulundu. Söz konusu davayla ilgili detaylara bu haberimizden ulaşabilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.