XRP’nin 2017’deki Fiyat Artışının Sebebi FOMO muydu? Yoksa Hiçbir Şey Mi?

2017 Aralık ayındaki boğa koşusu (yükseliş trendi) öncesinde, kripto pazarı tam olarak bugün olduğu kadar açık değildi. Boğa koşusu medyada fırtınalar yaratmadan önce, birçok insan Bitcoin ve diğer bilindik kripto paralardan haberdar değildi. Nitekim, bu özel artış, Bitcoin hâlâ en değerli ve en popüler kripto para kalsa bile, Ethereum ve XRP’nin insanlar tarafından tanınması açısından oldukça önemliydi.

2017 yılı birçok kripto para için tüm zamanların en yüksek piyasa değerine ulaştığı ve Bitcoin’in 20.000 dolar’a kadar yükseldiği bir yıl olarak hatırlanıyor. Bir XRP destekçisi olan twitter fenomeni JackTheRipple attığı bir tweet’te

“Ethereum 2017’deki boğa koşusu sırasında yaklaşık 1.400 dolar’a ulaştı ve XRP 3 dolar’ın üzerine yükseldi. Piyasa değerine göre, bu iki kripto para şu anda listelerde 2. ve 3. olarak sıralandı.”

XRP’nin yükseliş sebebi FOMO’mu?

İki kripto para arasındaki karşılaştırma, taraflar arasında yoğun bir fikir çatışmasına sebep oldu. Poster, XRP’yi Ethereum’un üstünde tutmak için 2017 yılındaki artışlarını karşılaştırırken Bazıları, XRP’nin artış sebebinin FOMO (olan biteni kaçırma korkusu) olduğunu düşünüyor. O zaman bütün kripto pazarı bundan etkilenirdi. Yinede, Bitcoin yükselmeye ve insanlar piyasayı fark etmeye başladığından beri, ETH yükselişinin de aynı FOMO’dan etkilenmiş olabileceğini düşünmek zor değil.

Piyasada çok fazla para da yoktu

Ayrıca, 2017 yılında piyasada bugün olduğu kadar çok kripto para yoktu. Şimdiyse 3000’in üzerinde kripto para var. 2017 yılında, az miktarda güçlü ve popüler kripto para piyasa hakimiyetini paylaşmışlardı ve tabikide büyük payı Bitcoin aldı.

Fiyat artışının sebebi hiçbir şey değildi

2017 yılındaki fiyat artışının sebebi hiçbir şeye dayan masada bugün durum oldukça farklı. Ripple ve XRP, ortaklık anlaşması imzalamaktan müşteriyi RippleNet’e çekmeye kadar birçok nedenden dolayı haberlerde büyük oranda yer aldı.

XRPL, bu son gelişmelerde de etkili oldu ve XRP ağının güçlü, verimli ve elverişli görünmesini sağladı. Ethereum da, Constantinople fork’u gibi, ağı güçlendiren ve kapasitesini artıran birkaç önemli güncellemeye sahip.

Gelişmeler, bu ağların faydalı olduğunu ve dolayısıyla fiyat artışlarının aslında bir şeyler tarafından desteklendiğini doğruluyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.