XRP’de Kırılma Yaklaşıyor Mu?

Ripple (XRP), son iki gündür nispeten sabit kaldı ve ağırlıklı olarak 0.6 dolar’lık desteği elinde tuttu. Kısa vadeli analiz, mevcut konsolidasyonun XRP’yi 1 dolara nihai bir yükseliş için hazırladığını gösteriyor.

Ripple Bir Kırılmaya Yaklaşıyor

Sınır ötesi kripto para birimi, yatay bir işlemin ortasında, yazı yazılırken 0,61 dolar’dan işlem görüyor. XRP piyasalarındaki istikrar, boğaların kilit dirençlere doğru bir sonraki hareketi planlaması için yeterli zaman sağlıyor.

Aşağıda görüldüğü üzere günlük grafikte simetrik bir üçgenin oluşumu, 1 dolar’a doğru olası bir %49 artışa işaret ediyor. Bununla birlikte, büyük bir kırılmanın resme girmesi için XRP’nin günü 0.61 doların üzerinde kapatması ve hatta azalan trend çizgisini kesmesi gerekiyor.

4 saatlik grafikte ise 50 Günlük SMA’sının (Basit Hareketli Ortalaması) sağlam bir şekilde üzerinde duruyor. Ripple’ın yükseliş trendini sabote edebilecek düşüşleri önlemek için bu destek bölgesinin üzerinde kapanış yapması gerek. Ayrıca, piyasanın istikrarı devam ettiği sürece XRP boğaları, 0.7 ila 0.75 dolar arasındaki önemli direnç aralığının üzerine çıkmaya odaklanacak.

Günlük grafikteki simetrik üçgenin, yükselen trend çizgisi desteğinin tutmaması durumunda %49’luk bir düşüşle sonuçlanabileceğini belirtmekte fayda var. Bunun yanında, günü 4 saatlik grafikte 50 SMA altında kapatmak, 100 SMA’ya düşüşleri tetikleyebilir.

Analistler Ne Düşünüyor?

Deep Blue isimli bir kripto analist, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda XRP fiyatına dair öngörülerini paylaştı. Analist dün aşağıdaki grafikle beraber şu ifadeleri kullandı:

“XRP gelecek olan hareket %70 artış veya %50 düşüş ile sonuçlanır olacağını düşünüyorum. 2 gün süresi kaldı. Temel olumlu olsa da merkezde sıkıntı olmamalı.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.