XRP Ticaret Listelerinden Çıkmaya Devam Ediyor: B2C2, Simplex ve Daha Fazlası!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Ripple ve iki yöneticisine karşı dava açarken, giderek daha fazla kripto para birimi şirketi XRP hizmetlerini askıya alıyor.Kripto para sektöründe piyasa yapıcı olarak faaliyet gösteren B2C2, ABD’deki müşterileri için XRP ticaretini durduran en son şirket oldu.

Elde edilen bilgilere göre, geçen yıl kurulan B2C2 USA, geçtiğimiz Perşembe günü yasal olarak sorunlu şirketin dijital token’ı için ticareti durdurdu. Piyasa yapıcının ABD birimi, geçen hafta ortaya çıkan bir notta müşterilerini “XRP ürünlerinde alım satımla ilgili daha fazla eylem” konusunda uyardıktan sonra sert bir adım attı. B2C2’nin ABD dışındaki müşterileri XRP ticareti yapmaya devam edebilecekler.

B2C2 bu ayın başlarında Japon SBI Holdings tarafından satın alındı. Japon firması, Temmuz ayındaki 30 milyon dolarlık yatırımın ardından İngiltere merkezli kripto şirketinde azınlık hissesine sahipti, şu an ise tamamına sahip. SBI, Ripple’ın önde gelen yatırımcılarından biri ve ikisi Japonya’da ortak bir girişim yürütmekte. Holding geçmişte, XRP’yi hisse senedi faydaları olarak hissedarlara bile dağıtmıştı.

Ripple ile Bağlar Kesiliyor

XRP’nin listeden çıkarılması, SEC’in Ripple’a karşı açtığı dava hakkındaki resmi onayından önce başladı. CrossTower, Ripple CEO’su tarafından yapılan bir uyarıdan saatler sonra token’ın düşmesiyle XRP ile bağlarını kesmeye karar verdi. OSL ve Beaxy, dava onayından sonra XRP’yi listeden ilk çıkaranlar arasındaydı. Coinbase ve Binance gibi büyük borsalar hala XRP ticaretine izin veriyor olsa da, birçok önemli piyasa oyuncusu kendilerini Ripple’dan uzaklaştırıyor. Chicago merkezli Jump Trading ve Mike Novogratz’dan Galaxy Digital, XRP için pazar oluşturmayı bıraktığını açıkladı.

Ayrıca, Avrupa kripto borsası Bitstamp, XRP ticaretini askıya aldı, ancak yalnızca ABD merkezli müşteriler için. Popüler bir kripto ödeme işlemcisi olan Simplex, XRP  işlemlerini bloke etmeye başladı. Aynı şekilde Bitwise, fonun “federal veya eyalet yasaları altında menkul kıymet olarak kabul edilme olasılığı bulunan varlıklara yatırım yapmayacağı” gerekçesiyle XRP pozisyonunun likide edildiğini açıkladı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.