Nisan 28, 2022

XRP Tabanlı Ürünlere Olan Talep Artmaya Devam Ediyor

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC) tarafından açılan davaya rağmen ödeme şirketinin büyümeye devam ettiğini açıkladı.

Bloomberg kanalında yeni bir röportaja katılan CEO, XRP Ledger’daki yerel token olan XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu ve ABD’de operasyonları felce uğrattığını iddia eden SEC davasına rağmen Ripple şirketinin büyümeye devam etmesinden zevk aldığını belirtti.

“Para birimi olarak kullandığımız XRP’nin bir menkul kıymet olduğu fikri sadece yanlış. Ne yazık ki, Ripple’ın davayı kaybettiği düşünülen bir dünyada işlem görüyoruz. ABD’de XRP, tüm amaçlar için likidite sunmaz. ABD merkezli borsaların çoğunda da işlemler donduruldu.

Buna rağmen, Ripple geçen yıl rekorlar kırmayı başardı. Ana ürün gruplarımızda çok hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyoruz. Q1 bile bizim için bir rekordu.

Ne yazık ki şimdi, bu büyümenin neredeyse ABD’nin dışındaki faaliyetler nedeniyle gerçekleşiyor ve giderek daha fazla insanı ABD dışından istihdam ediyoruz. Müşterilerimizin %95’i şu an ABD dışından.”

Ripple CEO’su, RippleNet’e olan talebin, bu yıl Mart ayında sona eren çeyreğe kıyasla 2021’in ilk çeyreğinden sekiz kat arttığını belirtti. RippleNet, şu anda 55’ten fazla ülkede faaliyet gösteren küresel bir dijital ödeme platformu olarak hizmet veriyor.

“Uluslararası ödemeleri kolaylaştırmak için XRP kullanan temel ürünümüze (RippleNet) olan talep geçtiğimiz yıla kıyasla 8 kat arttı. Bu talep zaten milyarla ölçülecek kadar büyük.”

Garlinghouse ayrıca, SEC’in eylemleriyle aşırıya kaçtığını ve sonuç olarak ABD’nin rekabet gücünü azalttığını ve işleri uzaklaştırdığını düşünüyor.

“Bence burada, pek çok farklı endüstride inovasyona öncülük ettiğimiz Amerika Birleşik Devletleri’nde, rekabeti gerçekten sınırlayan ve Birleşik Devletler’de insanları işe alan bir ajansımız olması inanılmaz derecede sinir bozucu.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.