XRP Menkul Kıymet Olarak Kabul Edilirse Bu Altcoin’in Başı Belaya Girebilir!

0

Ripple (XRP) topluluğunda yer alan bir araştırmacı, SEC’in (Amerika Menkul Kıymetler Borsası) XRP’yi “menkul kıymet” olarak tanıması durumunda Stellar ve XLM’nin başının belaya girebileceğini belirtti.

Toplulukta yer alan araştırmacı Leonidan Hadjiloizou, yakın zamanda bir tweet paylaştı. Paylaştığı tweette XRP topluluğunun, şirketin kurucu ortağı olan ve eski CTO’su Jed McCaleb’ın, (eğer yaparsa) Ripple-SEC savaşında hangi tarafı seçeceği konusundaki fikrini sordu.

Hadjiloizou’ya göre, eğer SEC davayı kazanırsa ve dolayısıyla XRP bir menkul kıymet olarak kabul edilirse, Jed McCaleb’ın kendisinin ve kurmuş olduğu Ripple rakibi şirketi zor zamanlar geçirebilir. Eğer mahkeme XRP’nin bir menkul kıymet olduğuna karar verirse, McCaleb’ın bu potansiyel olarak kayıtlı olmayan bir menkul kıymeti satarak yasaları çiğnediğine karar verebilir (McCaleb, 9 milyar XRP’yi “Uzlaşma Anlaşması” kapsamında Ripple’dan tazminat olarak almıştı).

Araştırmacıya göre XRP bir menkul kıymetler olarak tanındığında başı belada olan tek isim McCaleb olmayacak, aynı zamanda McCaleb’ın kurmuş olduğu Stellar’ın yerel tokenı olan XLM’de bundan olumsuz etkilecek ve belki de benzeri suçlamalarla karşı karşıya kalacak!

SEC şu ana kadar Chris Larsen ile birlikte Ripple Labs’ı kuran Jed McCaleb’a karşı herhangi bir yasal işlem başlatmadı. Ayrıca CEO Brad Garlinghouse ve Ripple Labs şu an SEC’in Ripple aleyhindeki davasında sanık durumundalar.

Jed, sahip olduğu 9 milyar XRP’yi parçalar halinde satmaya çalıştı ancak 1 Eylül 2021 tarihinden itibaren kalan varlıklarından hiçbirisini satışa koymadı.

Bakalım SEC’in dava vereceği karar, büyük bir potansiyel beklenen Stellar’a ve XLM’e zarar verecek mi? Görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın