XRP Ledger, NFT’lerin Geliştirilmesine Katkı Sağlamayı Planlıyor

0

Ripple X, ağ içinde NFT‘lerin gelişimini desteklemek için fon başlattığını duyurdu. Ripple’ın Talep Üzerine Bağlı (On-Demand) Likidite (ODL) koridoru, geçtiğimiz çeyrekte %130 ve geçen yıla kıyasla %2400 büyüme kaydetti.

XRP Ledger, NFT işlevselliğine sahip bir platforma sorunsuz bir şekilde güç verecek bir XLS-20 standardıyla çalışacak. Küresel ödeme devi, NFT’lere uyum ve XRP Ledger yerel belirteçlerinin faydasını artırma planlarını açıkladı. Ripple Ledger, üzerinde NFT işlevselliğini güçlendirecek yeni birtakım özelliklere sahip olacak.

Ripple’da NFT Vagonuna Katılıyor

XRP Ledger, kripto dünyasındaki NFT furyasını gözardı etmemiş olacak ki NFT uyumunu başlatmış durumda. Taraflar artık XRP Ledger’ın NFT fonksiyonu kazandığından haberdar durumda. Platform 2012 yılında piyasaya sürüldü ve platformun NFT uyumu oldukça önemli bir dönüm noktası olabilir.

Platform, NFT’ler için kesintisiz işlevsellik sağlayacak bir standart olan XLS-20 üzerinde çalışacak. Standartın henüz topluluğun onayını almadığını da hatırlatmak isteriz. Onaylandıktan sonra RippleX, ağındaki NFT’lerin geliştirilmesini destekleyecek durumda olacak.

Ödeme devi Ripple, NFT’leri desteklemek için dijital ürün pazarı Mintable projesiyle ortak çalışacağını da duyurdu. Ripple’ın Talep Üzerine Bağlı (On-Demand) Likidite koridoru, önceki çeyreğe göre %130 büyüme kaydetmeyi de başardı. Ripple’ın Asya’daki ortaklıkları, XRP’nin faydasını artırdı ve platform bir yılda %2400 büyüdü.

Ripple’ın Japonya ve Filipinler arasındaki ODL koridoru, XRP’nin benimsenmesini sağlıyor.

Günlük aktif adreslerin hacmi 11.300’den 1.42.700’e yükseldi. XRP ağındaki zincir içi aktivitede 11 kattan fazla artış yakalamayı başardı.

NFT’lerin yoğunlukla Ethereum ağını kullanması ve Ethereum ağının tıkanıklığının yanında yüksek ağ ücretleri talep etmesi, NFT dünyasını olumsuz etkiledi. XRP Ledger’ın işlem ücretlerinin çok daha düşük olması, NFT dünyası tarafından benimsenmesini hızlandırabilir.

XRP taraftarları ise şu an XRP fiyatının bir yükseliş veya kırılma noktasında olduğuna inanıyor. Bu haftanın başlarında, balinalar borsalardan 14 milyon dolar değerinde XRP tokeni taşıdı. Balina hareketleri, XRP fiyatındaki bir eğilimin tersine çevrildiğinin göstergesi olabilir.

FXStreet analistleri ise, XRP fiyatının 2 dolara fırlayacağına inanıyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indererek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın